Wśród lodów polarnych

Wydawnictwo: Amercom
7 (10 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
przygodowa
Kamil

Podróż do środka ziemi "Ze starej księgi wypadł na ziemię kawałek brudnego i zaplamionego pergaminu..." - to zupełnie niewinne zdarzenie zmieni życie starego profesora Lidenbrocka i jego bratanka. Próba rozszyfrowania informacji zapisanej w starym, islandzkim języku zaprowadzi naszych bohaterów w najciekawsze, a zarazem najbardziej mroczne miejsce - do wnętrza Ziemi. Główny bohater - Niemiec...

Podróż do środka ziemi

"Ze starej księgi wypadł na ziemię kawałek brudnego i zaplamionego pergaminu..." - to zupełnie niewinne zdarzenie zmieni życie starego profesora Lidenbrocka i jego bratanka. Próba rozszyfrowania informacji zapisanej w starym, islandzkim języku zaprowadzi naszych bohaterów w najciekawsze, a zarazem najbardziej mroczne miejsce - do wnętrza Ziemi. Główny bohater - Niemiec z Hamburga, profesor mineralogii - Otto Lidenbrock, oraz jego bratanek, sierota Axel podróżują pod powierzchnią Ziemi i przebywają drogę od Islandii do wyspy Stromboli na Morzu Śródziemnym.

Wśród lodów polarnych

Książki o szczególnych walorach artystycznych, przede wszystkim najznamienitsze dzieła literatury polskiej i zagranicznej - wydane z wielkim pietyzmem. Książki wydawane są z wyjątkową starannością, twarda, skóropodobna okładka, złocenia itd.

źródło opisu: internet

Michał Kulik | 2016-05-26
Przeczytana: 26 maja 2016

Dość dobre opowiadanie o odkryciu Bieguna Północnego. Wówczas była to jeszcze fantastyka, więc ciekawie jest to porównać z tym, co wiemy o Biegunie dzisiaj. Czytało się przyjemnie, ale książka jest dość schematyczna. Verne pisywał lepsze książki.

Korynna | 2016-09-26
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane