Nad Morskim Okiem

Wydawnictwo: Trawers
83-901580-7-8
góry
JAD

Józef Nyka - niegdyś wieloletni redaktor naczelny "Taternika" jest autorem nieustannie wznawianych przewodników po Tatrach Zachodnich i Wysokich, od których dziś trudno wyobrazić sobie lepsze. Jest wybitnym znawcą regionu, toteż jego publikacje oprócz niezwykle rzetelnego opisu tras wycieczkowych, zawierają też rozdziały poświęcone informacjom przyrodniczym i historycznym. Przewodnik Nyki po okolicach Morskiego Oka również ma te zalety. Pierwsza jego część dotyczy historii odkrywania i udostępniania turystom Doliny Rybiego Potoku, zawiera charakterystykę środowiska przyrodniczego doliny, a druga szczegółowy opis szlaków. Książkę wzbogacają wspomnienia i anegdoty autora o ludziach związanych z Morskim Okiem.

Fred | 2015-09-11
pandemonia | 2015-03-08