Ogień oczyszczenia

Tłumaczenie: Ewa Partyga
Cykl: Saga Przepowiednia Księżyca (tom 3)
Wydawnictwo: Axel Springer Polska
Gjennom skjrsilden
norwegia
jaga700

Jest rok 1352. Przed dwoma laty przez Norwegię przetoczyła się epidemia dżumy, pustosząc wielkie obszary kraju. W jednej z udręczonych nieszczęściem wsi mieszka Ingebjorg, siedemnastoletnie dziedziczka bogatego dworu. Jej ojciec zaginął w tajemniczych okolicznościach i Ingebjorg musi wyjść za mąż, żeby móc przejąć rodzinny majątek. Jest silna, zdrowa i piękna, ale żyje w czasach, gdy mężczyzn jest niewielu...Ingebjørg żyje w strachu. Pani Thora podejrzewa, że to właśnie ona ukryła gdzieś niebezpieczny dokument. I sięga po wszelkie środki, by zmusić ją do wyznania prawdy. Podczas gdy dziecko rośnie w jej łonie, Ingebjørg musi żyć wśród mniszek, wykluczona z zakonnej wspólnoty. Pocieszenie znajduje tylko w tym, że Eirik obiecał zabrać ja z klasztoru na wiosnę. Czy jednak Ingebjørg odważy się uciec z Nonneseter i czy może mieć pewność, że Eirik jej nie zawiedzie?
- Więc ojcem dziecka, którego się spodziewasz, jest złodziej? – ciągnęła pani Thora zajadliwie. – I nadal nie rozumiesz, dlaczego twoja matka oddała cię do klasztoru? Wcale się nie dziwię, że w tej sytuacji wolała umrzeć. Gdybym ja miała taką córkę, wybiłabym jej grzech z głowy za pomocą bata, zanim zdążyłaby dorosnąć.

Inger | 2012-05-24
Na półkach: 2012, Przeczytane
Przeczytana: 23 maja 2012

Dobra rozrywka - lektura prosta, łatwa i przyjemna - na pełen relaksik:)

joluska | 2012-06-03

WCIĄGA