Drei Fraunen. Vereinigungen. Das verzauberte Haus
83-86211-82-2
Róża_Bzowa

Książka zawiera opowiadania z trzech tomów: Trzy kobiety, Zespolenia oraz Zaczarowany dom.
Posłowie - Egon Naganowski.

czytający | 2015-12-27
Przeczytana: 27 grudnia 2015

Perwersje z pogranicza snów i realizmu zasypały mnie swoją grą znaczeń i symboli. Wyzwoliły we mnie nienazwane pragnienia umiejscowione gdzieś pomiędzy własną wolą, wiedzą i odczuciami. Kazały mi wszystko współodczuwać tak, jakbym sam w tym uczestniczył. Zmusiły do położenia się na fali, w której skłębione myśli gnały tylko po to, aby rozbić się o wybrzeża umysłu, który stanowił jedyną zaporę przeciwko tak wielkiemu napięciu. Ale musiałem myśleć tak jak chciał Robert Musil, dryfować z jego zmysłowością do samego końca. Musiałem przekonać się czy siła tak wielkiego pisarza jest w stanie okiełznać moje wyobrażenia o ulotnych snach. Tak, tego chciał autor opowiadań. Abym szukał razem z nim i grał swoimi wrażeniami. Żebym pogrążył się w pełnej destrukcji i deformacji prozie, próbując odnaleźć sens tego co przeczytałem.

Bohaterowie opowiadań Roberta Musila tracą swoją cielesną konsystencję i rozpraszają się w wieloznaczne symbole. Kobiety odgrywające główną rolę w tej książce są dla...

tulila | 2016-08-16
Przeczytana: 16 sierpnia 2016