Przywództwo w organizacji

Wydawnictwo: Polskie Wydawnictwo Ekonomiczne
9788320817799
biznes, finanse

To, czy przedsiębiorstwo odnosi sukcesy, zależy od wielu czynników. Niezwykle istotną rolę w zdobywaniu przewagi konkurencyjnej na rynku odgrywa przede wszystkim efektywne przywództwo. W książce autorka omawia kompleksowo teorie i koncepcje przywództwa, a także udziela odpowiedzi na kluczowe pytania, między innymi: Co to jest przywództwoa Czy istnieje optymalny model przywództwaa Jaki jest związek między przywództwem a otoczeniem organizacjia Czy przywódcą trzeba się urodzić, czy też przywództwa można się nauczyća Czy współczesne koncepcje przywództwa odpowiadają potrzebom organizacjia W jaki sposób przywództwo zmieni się w przyszłościa Walorem książki są rozbudowane studia przypadków znanych światowych firm, takich jak BMW, Novartis, Bonduelle i Swatch. Pozwalają one lepiej przyswoić wiedzę i ocenić, jak różne formy przywództwa funkcjonują w praktyce.

Gregoriev | 2018-04-29
Na półkach: 2018, Przeczytane