Żółty zeszyt. Ostatnie rozmowy św. Teresy od Dzieciątka Jezus

Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy PAX
Derniers entretiens avec ses soeurs
83-211-0970-5
filozofia, etyka
Agata

"Żółty zeszyt" to wstrząsający dokument wypowiedzi św. Teresy od Dzieciątka Jezus z ostatnich czterech miesięcy jej życia, spisane przez Matkę Agnieszkę od Jezusa. Zmieniają one dotychczasowy, przesłodzony wizerunek, znany z fotografii z różyczkami, i pokazują prawdziwe oblicze człowieka cierpiącego, ale pełnego wiary, pogody, a czasem nawet humor.

jane | 2014-05-02

Przeczytałam któryś raz i muszę napisać, że tym razem czytałam ten dokument o wiele bardziej świadomie. Tereska nie wydała mi się teraz "nieosiągalną" Świętą, ale uderzyła mnie Jej "zwyczajność".

kawusiowa5 | 2012-08-19

św. Teresa bez lukru, szczera do bólu, ucząca wiary w doświadczeniu ciemności i cierpienia.

Dortek | 2016-11-06
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 04 listopada 2016

Notatki z ostatnich miesięcy życia św. Teresy przemawiają mocniej niż opis żywota świętej, będąc jednocześnie uzupełnieniem jej biografii. Niezwykle prawdziwe świadectwo wiary i zmagania się z cierpieniem fizycznym i duchowym.

Paweł | 2019-03-18
Almukantarat | 2019-01-03