A.B.C.

Okładka książki A.B.C. Agatha Christie
Okładka książki A.B.C.
Agatha Christie Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Cykl: Herkules Poirot (tom 13) Seria: Klasyka Kryminału kryminał, sensacja, thriller
Herkules Poirot (tom 13)
Klasyka Kryminału
The ABC Murders
Wydawnictwo Dolnośląskie
2012-01-16
2012-01-16
Tadeusz Jan Dehnel
kryminał Herkules Poirot

Świetna książka. Szczerze powiedziawszy nie domyśliłabym się kto jest mordercą. To nie tylko kryminał, ale też powieść sensacyjna, bo jednak towarzyszy nam napięcie związane z jak najszybszym odkryciem kto jest mordercą, bo przecież alfabet ma wiele liter...

To moje pierwsze spotkanie z książką Agathy. Spokój, opanowanie, które bije od tej książki przypomina mi historię Sherlocka Holmesa. Fabuła wydaję mi się przemyślana, ciekawa, ale bez "fajerwerków". Nie czułam takiego napięcia jak przy innych kryminałach. Choć zakończenie książki mnie zaskoczyło - ciężko byłoby mi się domyśleć, kto jest zabójcą.

Nie będzie to mój ulubiony kryminał Agathy Christie. Choć zagadka kryminalna jak zwykle jest na poziomie, a rozwiązanie niezmiennie satysfakcjonujące. Zabrakło mi jednak trochę więcej Poirota w tej historii.

ABC - Agatha Christie

Przed Herkulesem jest ciężkie zadanie. Został wciągnięty w rozgrywkę z seryjnym mordercą, który zabija w porządku alfabetycznym. Za każdym razem gdy do detektywa dociera list zaczyna się walka z czasem. Rozkład jazdy pociągów, to wizytówka ABC jednak zabójca wydaje się być naprawdę sprytny.

Dużo bohaterów, ciekawe perspektywy i na dodatek rozwiązania, którego się nie spodziewałam. W tej książce nie tylko dostajemy seryjnego morderca co jest wyjątkowe, ale też naprawdę złożoną historie.

Widać to jak bardzo ta książka była przemyślana, a jej konstrukcja mnie powaliła.

Czy się domyśliłam rozwiązania? Oczywiście, że nie. Byłam tak daleko od tego, że aż wstyd mi się przyznaać. Świetna książka i o dziwo nie była wcale aż tak długa, jak myślałam, że będzie parząc na to jak rozbudowana była ta fabuła.

~ 5/5 ✨ ~

ABC - Agatha Christie

Dużo bohaterów, ciekawe perspektywy i na dodatek...

Książka jest naprawdę dobrze napisana, czytało się ją szybko i przyjemnie. Zakończenie było interesujące i zaskakujące, gdyż to co wydawało się być oczywiste w istocie takie nie było.

Dobra zabawa i ciekawa fabuła. Co do rozwiązania to czasem wydaje mi się, że w książkach Christie są one całkowicie nie do przewidzenia. Jednak całościowa bardzo dobrze się bawiłam jednak ten tom nie umywa się do mojego ulubieńca, czyli „I nie było już nikogo”

PS. Rozkminy Poitora jak zwykle na plus

PS. Rozkminy Poitora jak zwykle na plus

Tym razem słynny detektyw tropi seryjnego mordercę, co już samo w sobie jest nowinką, jak do tej pory, jeśli chodzi o serię z Poirotem. Co ciekawe: znamy mordercę już od pierwszych stron, nie znamy jednak motywu. Im dalej, tym bardziej intersująco się robi, a na koniec i tak czytelnik jest zaskoczony rozwiązaniem zagadki. Matka kryminału potrafi stopniować napięcie i wywieźć czytelnika w pole, a wszystko w imię przyjemności lektury.

Oczywiście sama postać Herkulesa Poirot’a niezachwianie mnie urzeka. W tej części kolorytu całości dodaje postać Hastingsa, który swoją prostotą i lekko komicznym obyciem urozmaica książkę. Co tu dużo mówić: warto przeczytać. Miła lekka lektura z dreszczykiem emocji i elementami humoru.

moje pierwsze spotkanie z panią agathą christie, ale już wiem, że spędzimy razem dużo jesiennych wieczorów

Klasyczna, świetna historia z Poirotem w roli głównej. Coraz częściej wychodzę z założenia, że jak mam moment zastanawiania się co by tu następnego poczytać to jako interludium wybieram Agathe Christie. I nigdy się nie zawodzę. Jak zawsze króciutkie: na dwa podejścia, solidne, przyjemne i zaskakujące spotkanie z kryminałem w najbardziej klasycznej formie. Intryga i bohaterowie byli tradycyjnie bardzo ciekawi, a rozwiązanie trudne do przewidzenia, ale jak najbardziej logiczne. Rewelacja.

Zagadka Agathy Christie jak zawsze na najwyższym poziomie.
Seryjny morderca wybiera sobie osoby i zabija je w/g liter alfabetu .Co ciekawego, zabija je gdzie nazwisko jak i miejsce zamieszkania zaczynaja sie na taka samą literę.Zaczyna się odliczanie od litery A...a na jakiej się zatrzyma morderca? A raczej na jakiej literze Herkules Poirot zatrzyma mordercę?..Muszę przyznać,że miałam spory orzech do zgryzienia.Ciekawa fabuła i napięcie jakie serwuje Christie sprawiają,że z książką się płynie...Polecam

Zagadka Agathy Christie jak zawsze na najwyższym poziomie.

• Agatha Christie
  • Kryminał