A Rose for Ecclesiastes
8371204817
Zelazny opowiadania
Bastete

zbiór opowiadań autorstwa Rogera Zelaznego, jak również opowiadanie zawarte w tym zbiorze. Tytuł nawiązuje do biblijnej księgi Koheleta (z gr. Ekklesiastes), opowiada o fanatyzmie religijnym rasy marsjańskiej która jest na wymarciu. Opowiadanie otrzymało nagrodę Nebula.

pmb | 2010-09-28

Jeśli chcieli byście szybko poznać twórczość Rogera Zelaznaego, w tym zbiorze opowiadań znajdziecie koncentrat pomysłowości autora.
Dla starych Zelaznofilów pozycja obowiązkowa zawierająca świetne opowiadania w najlepszym stylu.

Maynard | 2012-09-02
Przeczytana: 18 czerwca 2006

Z czterech wydanych na polskim rynku tomów opowiadań chyba najsłabszy, ale nadal godny przeczytania. Najlepsze opowiadania to: "Wielcy, powolni królowie", "Jedna chwila burzy" oraz "Eksponat muzealny". Reszta troszkę schematyczna.

comar | 2016-08-29
indygo | 2016-06-20