Zdradzona

Tłumaczenie: Agata Radkiewicz
Wydawnictwo: Muza
Betrayed : a true story of "pure wickedeness"

Przez kilka pierwszych lat życia Sara Harris była normalną, szczęśliwą, lubianą dziewczynką. Jednak odkąd skończyła sześć lat jej życie zamieniło się w piekło. Padła ofiarą zorganizowanej przeciwko niej okrutnej kampanii, która trwała osiemnaście miesięcy. Nie minęło wiele czasu, a została zawieszona w prawach ucznia, odizolowana od przyjaciół. Pozostała sama, zupełnie oszołomiona i przerażona.

źródło opisu: nota wydawcy

Natalia | 2012-07-22
Przeczytana: 22 lipca 2012

Książka zaskoczyła mnie bardzo pozytywnie! Ostatnio trafiałam na przepiękne historie oparte na faktach napisane w taki sposób, że się..odechciewało.
"Zdradzona" wciąga od samego początku i mnie osobiście nie zawiodła. Ani pod względem treści ani jej przedstawienia i rozwoju fabuły.
Tragiczne losy małej Sary, która zostaje posądzana o różne przewinienia, których nie dokonała. Jej wieczna odpowiedź "nie wiem" jeszcze bardziej potęguje złość i bezradność w Lyndsey, matce która stara się walczyć o spokój rodziny. Nie wie, że wrogiem jest ten, który najbliżej...Reszty dowiecie się bezpośrednio z lektury. Ogromnie polecam!

BeataBe | 2011-06-28
Przeczytana: 28 czerwca 2011

Książka wciąga od pierwszej strony. A ponieważ jest to historia prawdziwa to tym bardziej fabuła mnie zadziwiała. Bo trzeba być wyjątkowym pechowcem, żeby trafić w życiu na takich "przyjaciół". Albo wyjątkowym naiwniakiem.
To właśnie w tej książce mnie irytowało. Matka prześladowanej dziewczynki. Moim zdaniem wyjątkowo naiwna i co tu dużo ukrywać - niezbyt inteligentna. I te jej pomysły na wychowywanie dzieci.
Synek bawił się zapalniczką? Zadzwoniła do straży pożarnej i przyjechało dwóch strażaków, żeby wytłumaczyć synkowi dlaczego nie wolno bawić się ogniem. Bawił się jeszcze raz? Zadzwoniła po raz drugi! I jeszcze się dziwiła, że strażacy byli niezadowoleni i poirytowani.
Jest tam więcej takich smaczków. Dziwna kobieta. Chociaż była ofiarą to mam wrażenie, że trochę na własne życzenia.

sarna | 2014-07-30
Przeczytana: lipiec 2014

Nie podobała mi się tak książka i już. Nudnie napisana, w kółko ten sam schemat. Matka opowiada coraz to nowe rewelacje związane z "okropnymi, rzekomymi wybrykami swojej córki i opisuje monotematycznie te same swoje odczucia. I co najbardziej irytujące nigdy nie wpadnie na pomysł aby jakieś "śledztwo" przeprowadzić tylko bezgranicznie przyjmuje na wiarę co wmawia jej "przyjaciółka". Od początku wiedziałam, kto wyczynia te wszystkie okropności to się samo nasuwało przez czytanie tej pisaniny. Strasznie długo trwało dochodzenie do prawdy, gdyby nie fakt, że winowajca się przyznał to ta farsa doprowadziłaby do tragedii. Aż trudno uwierzyć, że ponoć to autentyczna historia, tak niewiarygodnie i sztucznie brzmi.

Karo | 2013-08-28
Przeczytana: 28 sierpnia 2013

Sięgnęłam po tę książkę w wersji angielskiej, w przeciwnym razie - gdyby była po polsku, pewnie bym nawet jej nie zauważyła, ze względu na tematykę, która nie wpisuje się w moje zainteresowania. Niemniej jednak angielski był bardzo prosty, bez problemu rozumiałam wszystko, co mnie cieszy.

Przez cały czas czytania nie mogłam pojąć, jak można być taką naiwną i głupią osobą, by przekładać znajomość z koleżanką nad bycie ze swoją rodziną i obdarzanie się zaufaniem. Żeby był bowiem dobry, udany związek, wszystkie rzeczy, z którymi bohaterka dzieliła się z koleżanką, winna dzielić się z mężem. Denerwują mnie takie kobiety jak Lyndsey, choć może po prostu jestem niesprawiedliwa...

Cathhhy | 2011-02-04
Na półkach: 2011, Przeczytane, Własne
Przeczytana: 04 lutego 2011

Opowieść prawdziwa, która przeraża bardziej niż niejeden horror.
Jak to często bywa z książkami 'na faktach autentycznych' nie jest to wybitne arcydzieło literatury, ale wszak nie o to tutaj chodzi...
Historia Lyndsey jest wstrząsająca i trudno wobec niej pozostać obojętnym. Okrucieństwo o którym opowiada - wręcz nieprawdopodobne. Lektura momentami aż boli, ale trudno się od niej oderwać.

marola | 2011-04-08
Przeczytana: 08 kwietnia 2011

Historia, która zmusza do zastanowienia nad sobą i nad tymi, z którymi się przyjaźnimy. Dziecko przeżywające koszmar odrzucenia i podejrzenia o najgorsze rzeczy i w tym wszystkim zdesperowana matka, która nie wie, komu wierzyć.

Mirela | 2016-05-05
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane

"Zdradzona" to książka skupiająca się na opowiedzeniu historii, nie na kompozycji i finezji stylu. Prosty, przystępny język - czyta się łatwo i szybko. Opowieść o zaufaniu, przyjaźni, zdradzie i miłości rodzicielskiej. Niezwykle poruszająca historia. Od początku wiedziałam co się dzieje ale niektórzy moi znajomi byli kompletnie zaskoczeni finałem - więc tym bardziej polecam. Bardzo wciągająca, angażująca emocjonalnie lektura.

Agata | 2012-12-13

Ogólnie fabuła, pomysł bardzo ciekawy, fajny

Moja niska ocena książki wynika ze sposobu w jaki jest napisana. Dla mnie za dużo jest "przemyśleń" bohaterki, przez co książka strasznie mi się dłużyła..

| 2011-06-11

Nie rozumiem, jak można się czuć zdradzonym w momencie uświadomienia sobie, że przyjaciółka jest po prostu chora psychicznie. Raczej zastanowiłabym się nad swoim postępowaniem przez te wszystkie lata.

ewela | 2014-06-26

Za mocna jak dla mnie. Zmuszałam się , by ją przeczytać. Serce mi pękało na myśl przez co ta dziewczynka musiała przejść.