Strach absolutny

Absolute fear
978-83-241-2834-1
sensacja
Monika

Studentka psychologii Eve Renner rozpaczliwie usiłuje przypomnieć sobie tę noc, kiedy ktoś do niej strzelał. I była świadkiem zabójstwa. Teraz cierpi na amnezję. Ale wie, że seria ponurych zbrodni, jakie wstrząsają Nowym Orleanem, ma coś wspólnego z przeszłością starego szpitala psychiatrycznego. I że to ona sama może być następną ofiarą. Musi uprzedzić ruch mordercy. A nie może zaufać...

A nie może zaufać nikomu - nawet człowiekowi, którego kocha.

Marzin | 2014-02-08
Przeczytana: 08 lutego 2014

To moje drugie spotkanie z Lisą Jackson i wiem, że sięgnę jeszcze po jej książki, oczywiście thrillery, bo kryminały romantyczne to akurat nie dla mnie. Jednak ten thriller byl bardzo ciekawy i zaskakujący:), do końca nie można bylo sie domyślic kto morduje pacjentów i byłych pracowników szpitala psychiatrycznego.

gwiazdka | 2014-02-14
Na półkach: Przeczytane, Rok 2014
Przeczytana: 13 lutego 2014

„Strach absolutny” jak większość książek Lisy Jackson można ocenić w sposób dwojaki. Po pierwsze osoba czyta „Strach…” pojedynczo i wtedy ocena jest bardzo pozytywna, bo i książka zaskakuje, pomysł niezły, trochę napięcia i sensacji. I drugi sposób- po lekturze kilku tytułów tejże autorki, bądź serii książka zaczyna nużyć przez powtarzalność. Ma się ochotę powtarzać: ale to już było. Kolejny seryjny morderca, co prawda w tym konkretnym przypadku autorka zastosowała pewien trick i pod koniec „zamieniła” postaci, co moim zdaniem wyszło mało wiarygodnie, bo przy wcześniejszych jej dygresjach nic nie wskazywało na dwojakość- tym postaciom zabrakło cech indywidualnych. Poza tym charakterystyczna cecha u pani Jackson- jej postacie kobiece to idiotki, każda pcha się tam, gdzie grozi największe niebezpieczeństwo, pomimo, iż zdaje sobie z tego sprawę. To też jest monotonne na dłuższą metę, a spotykam to przy każdej książce z serii. Czyli moja opinia to tylko taka sobie.

betina360 | 2013-09-20
Na półkach: Przeczytane, 2013, Lisa Jackson
Przeczytana: 20 września 2013

Bardzo dobra ksiazka i podoba mi sie styl tej pisarki.Chce wiecej jej ksiazek.Akcja trzyma w napieciu i opisana historia jest jak prawdziwa bo w zyciu realnym tez sie to zdarza.Koniec bardzo przyspiesza i jest akcja za akcja.Swoja droga troszke sie domyslilam o kogo moze chodzic lecz i tak uwazam ksiazke za bardzo dobra i warta uwagi

Paulina Kwiatkowska | 2012-09-06

,,Studentka psychologii Eve Renner rozpaczliwie usiłuje przypomnieć tę noc, kiedy ktoś do niej strzelał i była świadkiem zabójstwa. Treaz cierpi na amnezję, ale wie,że seria ponurych zbrodni, jakie wstrząsają Nowym Orleanem, ma coś wspólnego z przeszłością starego szpitala psychiatrycznego. I że to ona sama może być następną ofiarą. Musi uprzedzić ruch mordercy. A nie może zaufać nikomu - nawet człowiekowi, którego kocha" Tekst z okładki

Pewien mężczyzna usłyszał Głos, który kazał zabić mu mężczyznę i kobietę. Co do kobiety był pewien, że będzie to Eve, a mężczyzny nie znał. Głos mu jednak i to podpowiedział. Eve była jego dziewczynę i nie mógł jej darować tego, że sypiała też z innymi, zanim była z nim. Pewnej nocy do kobiety zadzownił Roy, który kazał jej przyjechać do chaty, koniecznie miała być sama. Cole Dennis, jej przyszły mąż nie chciał się na to zgodzić i przez to się pokłócili przed jej wyjazdem. Dotarcie na miejsce spowolnił pewien incydent na drodze. Zabójca zabił już...

Jeśli książka byłaby tylko kryminałem, byłaby bardzo dobra. Wciągnęła mnie i była nieprzewidywalna. Ale powieść jest kryminałem romantycznym i to sprawia, że miejscami bywa irytująca, choć to chyba kwestia oczekiwań czytelnika.
Historia jest przedstawiana z punktu widzenia wielu osób, m.in. głównej bohaterki, śledczego czy mordercy, co jest moim zdaniem znakomitym zabiegiem i urozmaica akcję.
Nie porwały mnie perypetie miłosne bohaterki. Eve Renner bywała lekkomyślna i niezdecydowana, choć może da się to usprawiedliwić jej problemami psychicznymi i amnezją. Denerwowało mnie, że większość myśli i wspomnień bohaterki o swoim kochanku miała charakter erotyczny. Zresztą podobnie jak duża część ich spotkań na żywo.
Sam morderca pozostaje nie do zidentyfikowania przez czytelnika. W pewnym sensie. Zagadka wyjaśniła się w zaskakujący sposób. Nie wspominając już o bardzo tajemniczym zakończeniu.

| 2013-07-15
Przeczytana: 12 lipca 2013

Mimo tego, że czytelnik sam może domyślać się rozwiązania paru zagadek, które są oczywiste, książke polecam, ponieważ trzymała mnie w napięciu, ciekawa fabuła. Koniec zaskakujący.

Karolina | 2012-05-14
Przeczytana: 14 maja 2012

Żeby być jak najbardziej obrazowym porównałabym "Strach absolutny" do dość przeciętnego kryminału/sensacji, któremu nie warto stawiać wysoko poprzeczki (nie sugerować się wysokimi notami z "New York Timesa"). Już na samym początku wiemy, że główny podejrzany zbrodni nie popełnił, a kilka dość kluczowych wątków (kim jest dziecko Faith albo co oznaczają liczby na miejscu zbrodni) można łatwo rozszyfrować. I trzeba się przygotować na to, że główna bohaterka, a jednocześnie potencjalna ofiara, na którą morderca poluje jest nieposłuszna, wścibska, naiwna i lekkomyślna. Zawsze wlezie tam, gdzie nie powinna. Zrobi, to co przeczy zdrowemu rozsądkowi i instynktowi samozachowawczemu. Twierdzi, że nie ma się czego bać i oczywiście nie potrzebuje obstawy policji. Jeśli to czytelnika nie irytuje zbytnio, polecam książkę jako szybką rozrywkę.

Ja bawiłam się dobrze, choć naiwne relacje miłosne i dialogi raz czy dwa zmusiły mnie do przewrócenia oczami. Bo czy naprawdę Eve jest w stanie intuicyjne...

Veronki | 2011-04-09
Przeczytana: 09 kwietnia 2011

Szybko się czyta, trzyma w napięciu, niespodziewane zakończenie, polecam

Gosia | 2014-07-03
Przeczytana: 03 lipca 2014

Bardzo mi się podobała. Przeczytałam ją w jeden dzień. Polecam :)

Katherinna | 2013-03-03
Przeczytana: 15 marca 2013