Fundamentalny portfel papierów wartościowych

Wydawnictwo: Polskie Wydawnictwo Ekonomiczne
8320814235
biznes, finanse

Jednym z najważniejszych zagadnień rozpatrywanych w ramach zarządzania ryzykiem jest analiza portfelowa, której zasadniczym celem jest dywersyfikacja ryzyka. Klasyczne koncepcje budowy portfela papierów wartościowych są oparte na dwóch parametrach portfela: stopnie zwrotu i ryzyku. W książce zaproponowano odmienną koncepcję budowy portfela, której podstawą jest syntetyczny miernik rozwojowy firmy TMAI opisujący siłę fundamentalną przedsiębiorstwa. Jest to nowe podejście w analizie portfelowej, które w przekonaniu Autora jest ciekawą alternatywą dla modeli Markowitza i Sharpea.