Biblia a nauka : czy nauka sprzeciwia się Biblii?

Wydawnictwo: WAM
83-7318-412-0
filozofia i etyka
kamk

Zarzut, jakoby przekaz biblijny był sprzeczny z osiągnięciami nauki, od lat był formułowany przez przedstawicieli nauk przyrodniczych i historycznych. Reakcja Kościoła na odkrycia Kopernika i Galileusza czy na teorię ewolucji zaogniła konflikt, wskutek którego ucierpiał przede wszystkim autorytet Biblii. Ale czy Pismo Święte jest podręcznikiem? Czy musi być zgodne z nauką? U schyłku XX w. po...

U schyłku XX w. po wielu latach drobnych kroków Kościół wypracował stanowisko, które nie przekreśla osiągnięć naukowych, ale i nie narusza prawd objawionych. Metody nowego, niedosłownego odczytania Biblii zaowocowały jej lepszym, pełniejszym rozumieniem.

[WAM, 2005]

egon | 2015-05-17