Koty i ich sławni ludzie

Wydawnictwo: Nowy Świat
978-83-7386-370-5
monotema

Jak wiadomo koty chodzą swoimi drogami. A jak się sprawy mają w przypadku kotów gwiazd? Czy są skrajnymi indywidualistami pławiącymi się w luksusach, czy też jak koty zwykłych śmiertelników mają swój zwyczajny koci świat? Andżelika Piechowiak napisała gwiazdorską książkę z kociej perspektywy, przy której można uśmiać się do łez, ale i do łez wzruszyć. O trudnych często relacjach między...

O trudnych często relacjach między kotami a ich właścicielami opowiadają m.in.: Joanna Chmielewska, Ewa Bem, Barbara Wrzesińska, Tomasz Raczek, Grzegorz Miecugow, Krystyna Sienkiewicz, Anna Chodakowska, Wojciech Mann, Dorota Sumińska, Grzegorz Turnau, Zofia Czerwińska i Zbigniew Wodecki. (selkar.pl)

Ela | 2015-03-02
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 02 marca 2015

Zbiór kilkudziesięciu krótkich wywiadów ze znanymi posiadaczami kotów, oczywiście na temat tych ostatnich :). Cenię to, że autorka nie poszła na łatwiznę przepytując tzw. celebrytów, lecz wybrała osoby faktycznie znane i cenione – związane ze sceną, muzyką, telewizją...

Jak zwykle w takich przypadkach poziom wywiadów mocno zróżnicowany, także pod względem ich jakości, Najciekawsze są moim zdaniem te, w których właściciele po prostu opowiadają o swoich czworonożnych przyjaciołach i o tym, jak koty nauczyły ich kto w takim stadzie jest najważniejszy :). Wywiady, które przepełnione są filozoficznymi rozważaniami o życiu jako takim zdecydowanie mniej mi się podobały. Uzupełnienie wywiadów stanowią piękne zdjęcia.

Książka wyraźnie tendencyjna, daje się odczuć, że autorka jest zaprzysięgłą miłośniczką kotów, ale mnie to absolutnie nie przeszkadza, bo akurat mam to samo. Wiem, że narażę się stronnictwu psich fanów, ale – moim zdaniem – książka udowodniła opinię Oskara Wilde'a, że ludzi...

Monika | 2015-01-11
Przeczytana: 10 stycznia 2015

Sławni ludzie o swoich kotach opowiadają różnie i w różny sposób, mniej lub bardziej ciekawie, z większą bądź mniejszą czułością.
Mnie najbardziej urzekło opowiadanie pana Piotra Pręgowskiego. Parę lat temu pan Piotr chcąc włożyć czarny płaszcz musiał wchodzić na stół, inaczej byłby on pokryty sierścią sześciu kotów i czterech psów :) Teraz ma w szafie już tylko odzież, której nie czepiają się włosy, miłość do czworonogów wygrała!

skarbka78 | 2015-11-14
Na półkach: 2015, Przeczytane, Polskie, Koty
Przeczytana: 10 listopada 2015

Plus za fajny pomysł na książkę, znani i lubiani opowiadają o swoich kotach, kotkach, koteczkach, kocurkach. Szarych, burych, dachowych, podwórkowych, kanapowych i rasowych... W większości są to wypowiedzi bardzo ciepłe, serdecznie, pełne miłości do czworonożnych przyjaciół. Jeden niechlubny wyjątek to Pan Wojtek Mann, który starał się być dowcipny, lecz tym razem zupełnie mu się to nie udało niestety. Książka pełna jest wspaniałych cytatów, a na końcu zamieszczono piękne zdjęcia. Polecam, szczególnie miłośnikom kotów.

Meehoow | 2012-11-26
Na półkach: Przeczytane, Dla Biblioteki
Przeczytana: 25 listopada 2012

Strasznie nierówne te wywiady, niektóre potrafią wbić w fotel, na niektórych można przysnąć. Natomiast totalnym niewypałem (moim zdaniem) jest rozdział z Wojciechem Mannem, który chciał temat potraktować żartobliwie, ale tym razem po prostu mu nie wyszło. Na drugim biegunie stawiam opowieści Piotra Pręgowskiego, Barbary Wrzesińskiej i Krystyny Tkacz.

kwiatuszek2104 | 2013-11-30
Przeczytana: 30 listopada 2013

Książka "Koty i ich sławni ludzie" czyli Sławni ludzie o swoich kotach opowiadają historie. Bardzo zabawna książka dla miłośników tych czworonogów :)

misza | 2014-12-06
Przeczytana: 03 listopada 2013

Skusiła mnie okładka. Mam coś takiego, że jak widzę kota, to prostują mi się fałdy w mózgu i tracę zdolność racjonalnego myślenia. Podejrzewam,że może to być toksoplazmoza. Czy było warto?
Nie.Większość jest nudna, chociaż były też wywiady z osobami,
które bardzo lubię i szanuję. Szczególnie wywiad z Mannem jest zabawny,ciekawy i z przymrużeniem oka.
Jakich pytań należy się spodziewać: Co ostatnio przyniósł Ci twój kot? (no raczej łatwo się domyślić, że nie była to bombonierka)
Albo stwierdzenie,którejś z aktorek-"koty mnie lubią ,mam dobrą karmę" Tu się zgodzę,bo jak nie mam dobrej karmy to mój kot odwraca się tyłem i jeszcze trzącha na mnie łapą. Dużo pytań o sprawy kocio-astralno-nadprzyrodzone. Podsumowując lektura nie dla mnie.

Inez | 2013-02-10

Fajne szczególnie dla wielbicieli kotów:) gorąco polecam! A także dla tych niezdecydownych:)

Justyna | 2016-05-04
Przeczytana: 04 maja 2016