Narodziny marketingu z ducha ekonomii

Seria: Media
Wydawnictwo: słowo/obraz terytoria
biznes, finanse

Książka stanowi pionierski wkład w zupełnie nową dziedzinę wiedzy, którą określić można mianem „filozofii marketingu”. Zderzenie tak różnych dziedzin, jak filozofia i marketing, przynosi zaskakujące wnioski dla każdej z nich. Ekonomiczny imperializm, wyrażający się w charakterystycznej dla marketingu komercjalizacji wszystkich, w tym również też filozoficznych obszarów myślenia, rzuca nowe światło na zagadnienia ontologiczne, epistemologiczne, antropologiczne oraz aksjologiczne. Filozoficzna dociekliwość umożliwia odkrycie w marketingu drugiego dna, jego egzystencjalnego sensu. Jednym z nich jest przejawiająca się przede wszystkim w znakach firmowych oraz sektach ekonomicznych „transakcyjna transcendencja”.

źródło opisu: www.terytoria.com.pl

źródło okładki: www.terytoria.com.pl