rozwiń zwiń

Axis Powers Hetalia 1

Okładka książki Axis Powers Hetalia 1
Hidekaz Himaruya Wydawnictwo: Studio JG Cykl: Axis Powers Hetalia (tom 1) komiksy
136 str. 2 godz. 16 min.
Kategoria:
komiksy
Cykl:
Axis Powers Hetalia (tom 1)
Tytuł oryginału:
ヘタリア Axis Powers
Wydawnictwo:
Studio JG
Data wydania:
2009-11-13
Data 1. wyd. pol.:
2009-11-13
Liczba stron:
136
Czas czytania
2 godz. 16 min.
Język:
polski
ISBN:
9788361356189
Tłumacz:
Agata Gruszecka, Sandra Longa
Tagi:
manga komedia parodia II wojna światowa
Średnia ocen

                6,9 6,9 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,9 / 10
426 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
3226
399

Na półkach: ,

Całość mojej opinii odnajdziesz, drogi czytelniku, na moim blogu pod adresem:
http://zapiski-z-przypomnianych-krain.blogspot.com/2013/06/axis-powers-hetalia-1-maa-rzecz-o.html

Poznajcie zatem głównych bohaterów tej historii. Nie ukrywajmy, najbardziej rzuca się w oczy Włochy Północne [niefortunnie jest pisać w rodzaju męskim o postaci, której nazwa jest w liczbie mnogiej i rodzaju niemęskoosobowego... Takie moje biadolenie], niezdarna i głośna chłopaczyna z charakterystyczną antenką. Włochy wiecznie coś pośpiewuje/ pomrukuje ["ve, ve, ve", czyżby jakiś skrót od "Venetto?"], bajeruje napotkane kobietki i jest w stanie paść na pustyni z wycieńczenia i wysuszenia, byleby tylko ugotować pastę. Tak, pizza i pasta to jego dwie dywizy życiowe. Dorzućmy do tego stereotypową włoską odwagę [coś w stylu: "Jestem duchem skrzynki od pomidorów! Nie zabijaj mnie!" - parafrazuję, bo nie mam tomiku przy sobie. A poza tym ta biała flaga na okładce pod pachą chyba się bez powodu nie znalazła...] et voila - mamy przerysowanego i przejaskrawionego do granic możliwości chłoptasia. Tak przynajmniej myślałam dopóki nie przyszło mi kilku Włochów poznać. Są mili, otwarci, ale... W swojej polskiej porywczości wolę ich jednak unikać.
Kolejnym uosobionym krajem jest Niemcy [tekst wychodzi niegramatyczny, niefortunny i be], zacny i dobrze zbudowany blondynek, dla którego Ordnung muss sein [co udowodnił między innymi w kolorowym wstępie traktującym o międzynarodowych obradach]. Niemcy przekroczył granicę włoską uzbrojony jedynie w sękaty kij, którym byłby w stanie państwo w kształcie bucika podbić - co zostało na przykładzie ukrywającego się w skrzynce od pomidorów Włochy pokazane. Jakim cudem takie stworzenie wyewoluowało z Cesarstwa Rzymskiego? Tak samo jak Niemcy zadaję sobie to pytanie od dłuższego czasu.
No i trzeci bishounen [z japońskiego: piękny chłopiec. Nie mam zainstalowanego alfabetu ze znakami diakrytycznymi - tymi "daszkami".], czyli Japonia [język polski naprawdę kiepsko się przystosowuje do przekładania rodzajów męskiego na nazwy krajów, ale dobrze...]. Japonię poznajemy jako cichego i skrytego tradycjonalistę, który potrafi się na coś dziko zapalić, a przy okazji dziwnie [z naszego punktu widzenia] się oburzać. Dla kogo niby kąpiel facetów w strojach jest krępująca? Dla nas nie, dla Japończyków może być. Sympatyczny przykład różnic między kulturami dalekiej Azji i Europy.
Owi trzej bohaterowie tworzą sojusz i razem przeżywają przygody rozrysowane w krótkich historyjkach.

"Axis powers Hetalia" tom 1 kupiłam kiedyś na próbę w Komikslandii i przez dłuższy czas dosłownie sczytywałam go z uporem maniaka. Nie, nie zostałam porwana przez meksykańską falę i ewenement owego komiksu. Zastanawiałam się natomiast gdzie leży jego fenomen i usilnie starałam się go odnaleźć.
Z jednej strony "Hetalię" postrzegam jako ciekawe narzędzie mogące służyć dydaktycznie. Sama nie spodziewałam się, że istnieje mikronacja zwana Sealandią znajdująca się nieopodal wybrzeży brytyjskich. Owszem, jako studentka anglistyki powinnam wiedzieć o tym z wykładu, jednak dotychczas nikt o tym nie wspominał. Komiks pomoże również zapamiętać w łatwiejszy sposób państwa wchodzące w skład poszczególnych przymierzy [na czele z tytułową Osią i trzema głównymi bohaterami]. Fajnym akcentem jest również umieszczanie garści danych na temat państw oraz rozrysowywanie ich wzajemnych stosunków na prostych wykresach.
Jest jednak i druga strona...

Całość mojej opinii odnajdziesz, drogi czytelniku, na moim blogu pod adresem:
http://zapiski-z-przypomnianych-krain.blogspot.com/2013/06/axis-powers-hetalia-1-maa-rzecz-o.html

Poznajcie zatem głównych bohaterów tej historii. Nie ukrywajmy, najbardziej rzuca się w oczy Włochy Północne [niefortunnie jest pisać w rodzaju męskim o postaci, której nazwa jest w liczbie mnogiej i...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    645
  • Posiadam
    239
  • Manga
    103
  • Chcę przeczytać
    63
  • Mangi
    62
  • Ulubione
    40
  • 2012
    11
  • Komiksy
    6
  • Chcę w prezencie
    5
  • Pożyczone
    5

Cytaty

Więcej
Hidekaz Himaruya Axis Powers Hetalia 1 Zobacz więcej
Więcej

Podobne książki

Okładka książki Siostry Niezapominajki: 4. Kozica i kometa Alessandro Barbucci, Giovanni Di Gregorio
Ocena 8,0
Siostry Niezap... Alessandro Barbucci...
Okładka książki Pan Borsuk i pani Lisica. Talizman Brigitte Luciani, Eve Tharlet
Ocena 10,0
Pan Borsuk i p... Brigitte Luciani, E...
Okładka książki Świat Akwilonu: Magowie: Eragan. Tom 02 Stephane Crety, Nicolas Jarry
Ocena 6,0
Świat Akwilonu... Stephane Crety, Nic...
Okładka książki Cyberpunk 2077. Blackout Roberto Ricci, Bartosz Sztybor
Ocena 6,3
Cyberpunk 2077... Roberto Ricci, Bart...
Okładka książki Księga Dżungli Jean-Blaise Djian, Rudyard Kipling, TieKo
Ocena 7,0
Księga Dżungli Jean-Blaise Djian, ...

Przeczytaj także