Czary

Tłumaczenie: Bożena Stokłosa
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Czary". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Da Capo
Bewitching
838661160X
romans historyczny
Wanda

Nie uciekniesz przed przeznaczeniem! Diuk Belmore, człowiek mocno stojący na ziemi, najwyraźniej w to nie wierzy, gdy przygodnie napotkana wróżka-kwiaciarka przepowiada mu, że bynajmniej nie ożeni się - jak to sobie rozsądnie zaplanował - z angielską arystokratką, lecz z zupełnie inną kobietą. Można więc sobie wyobrazić jego zaskoczenie, gdy spragniona miłości narzeczona zrywa...

Nie uciekniesz przed przeznaczeniem!

Diuk Belmore, człowiek mocno stojący na ziemi, najwyraźniej w to nie wierzy, gdy przygodnie napotkana wróżka-kwiaciarka przepowiada mu, że bynajmniej nie ożeni się - jak to sobie rozsądnie zaplanował - z angielską arystokratką, lecz z zupełnie inną kobietą. Można więc sobie wyobrazić jego zaskoczenie, gdy spragniona miłości narzeczona zrywa zaręczyny.

Urażony diuk żeni się z przypadkowo spotkaną tajemniczą Szkotką, która okazuje się... czarownicą.

goja777 | 2014-03-04

Jill Barnett ma ewidentnie niesamowity dryg do pisania właśnie takich przepięknych romansów jak Czary !! Ja kocham tą książkę, zakochałam się w niej dawno temu i ta miłość nadal trwa ;) Po tylu latach od przeczytania ,,Czarów,, ja wciąż pamiętam te emocje jakie mi towarzyszyły przy jej czytaniu . Niezwykły romans, uważam że drugiego takiego nie ma ... Namiętność, Pożądanie, Miłość + ogromna dawka humoru ;) i jeszcze coś tak niecodziennego i zaskakującego jak to że gł. bohaterka jest czarownicą . Polecam i jeszcze raz Polecam !! :)

Tirindeth | 2013-03-31

"Alec, jestem czarownicą i nie mogę przestać nią być na twój rozkaz."

Czary, moja druga (obok Marzeń) ulubiona powieść Jill, to jedna z najbardziej zaskakujących książek tej autorki, ponieważ łączy w sobie romans historyczny z... paranormalem! I to wszystko napisane i wydane prawie 20 lat temu! Historia mówi o młodej czarownicy Joy, która niespodziewanie spotyka na swojej drodze twardo stąpającego po ziemi diuka i... wychodzi za niego za mąż. A ślub to tak naprawdę początek ich problemów – nie co dzień przecież dowiadujemy się, że świeżo poślubiona małżonka jest czarownicą! Czary to wyjątkowo zabawna i bardzo pozytywna opowieść o zaufaniu, poszukiwaniu miłości i akceptacji oraz o pożądaniu, które potrafi totalnie zaczarować!

Ayumio | 2014-09-01
Przeczytana: 20 sierpnia 2014

Moja ocena: 4/6
Muszę przyznać, że przy tej książce szczerze pary razy się pośmiałam.

21- letnia czarownica, która nie potrafi dobrze władać magią postanawia wyruszyć w podróż, ale żeby było szybciej postanawia użyć zaklęcia, jednakże myli sobie jedno słowo i ląduje... na jakimś lodowatym pustkowiu! Ale żeby było śmieszniej to konkretnie na szanowanym i poważnym diuku, który został rzucony przez narzeczoną zaraz przed ślubem!
Radosna dziewczyna pełna ciepła i... jakże zabawna! Czy da radę roztopić zatwardziałe, lodowate serducho poważnego diuka?
No jasne! Choć czary nie zawsze muszą być czarami...

introdukcja | 2014-05-05
Przeczytana: 05 maja 2014

Jill Barnett połączyła w tej książce romans historyczny wraz ze światem czarów. I choć fantastyczna część tej powieści spełniła moje oczekiwania, to niestety romans jak dla mnie nie kleił się kupy.

Główna bohaterka poślubia diuka już zaledwie kilka godzin po jego poznaniu, nie pytając o jego zamiary. A potem się dziwi, że coś w tym małżeństwie zgrzyta i że - uwaga - diuk jej nie kocha! No bo przecież kilka godzin starczy, żeby kogoś pokochać, prawda?

I tak przez całą książkę się ciągnie naprzemiennie: jego powściągliwa postawa wobec okazywania jakichkolwiek uczuć, i jej upór aby go w sobie rozkochać. I nie raziłoby to wszystko, gdyby nie fakt iż wszystko to ślizga się po powierzchni. Brak mi było w tym jakiejkolwiek głębi. Czyta się szybko i przyjemnie, aczkolwiek książka nie pozostawia niestety po sobie żadnych głębszych treści.

Pheronike | 2013-02-05

Uwielbiam żartobliwość pani Barnett. :) Przy jej powieściach można się na przemian śmiać i wiercić na łóżku pod wpływem emocji. :)

willc | 2012-09-27
Na półkach: Przeczytane, Biblioteka
Przeczytana: marzec 2010

Ta książka bardzo przypadła mi do gustu. Trochę czarów, trochę miłości, trochę dowcipu. Bardzo przyjemna lektura.

gabith | 2016-02-03
Przeczytana: 29 marca 2011

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Książka polecona na forum Romansoholiczki, w zabawie „Musisz to przeczytać”.

Miodzio! Romans, magia, humor, namiętność i przystojny mężczyzna, jak Darcy! No superaśne! Bardzo mi się podobało!
Humoru mnóstwo, śmiałam się prawie głośno (acz w pociągu nie przystoi). Atmosfera lux, wszystko tak jak lubię: fajowe zwierzątko z fajowymi zwyczajami (gronostaj, którego ulubionym zajęciem było gryzienie włosów, np. osoby wokół szyi której się owijał), „opiekuńcze duchy”, magia natury, czerpanie energii i pocieszenie od starych drzew! Było w tej książce dla mnie więcej niż się spodziewałam. Można ją traktować jak super lekki romansik czytany li tylko dla rozrywki, ale ona ma też drugie dno, właśnie całą tę sprawę z odkrywaniem przez Aleca co tak naprawdę jest w życiu ważne.
Bohaterowie: Joyous czyli Joy, Szkotka, trochę nieudolna czarownica (jedna z dwóch istniejących na świecie, ta druga to jej ciotka), szmaragdowe oczy o niewinnym czystym spojrzeniu i niesamowicie (do ud) długie włosy o...

Gabriela Pytel | 2014-02-01
Przeczytana: 31 stycznia 2014

Cudo:):) Czyta się szybko i z magiczną przyjemnością. Jest to książka dla osób, które lubią opisy przyrody, strojów, zamków itp. Osobiście ja tego nie lubię,choć mi to nie przeszkadza bo da się pominąć kilka linijek nie tracąc wątku.POLECAM:):):):)

bebe11 | 2015-11-10

Jeden najwspanialszych romansów historycznych, jakie czytałam. Mimo, że dawno dawno temu ją czytałam, z chęcią do niej wracam, zabawna, wzruszająca, romantyczna, miła odskocznia:)

ewa | 2017-04-20

Ciężko mi się było zabrać za te książkę,mimo tego że to historyk i to z Da Capo,ale miałam nie najlepsze skojarzenia z autorką.Jakaś miałka mi się wydawała,nie do końca odpowiadało mi jej pisanie.Chociaż coś tam sobie po tej akurat książce obiecywałam,bo ,zdaje się czytałam jakiś interesujący fragment ...No i nie zawiodłam się.Znalazłam tu wszystko to,co lubię w romansach.I humor,i wzruszenie(oj miałam mokre oczy w kilku miejscach),i miłość z przeszkodami,i metamorfozę bohatera.No i oczywiście tytułowe czary.Trochę niewydarzone ,jako,że Joy do super czarownic raczej nie należy,ale obiecujące.
Bohaterem jest Alec,diuk Belmore. To człowiek opanowany,nawet sztywny.Zachowuje się raczej jak robot niż jak człowiek,ale tak został wychowany,a właściwie wytresowany przez ojca.Bo prawdziwy diuk nie kocha,nie ma uczuć,nie śmieje się,za to wypełnia wszystkie obowiązki.No i oczywiście odpowiednio się żeni.Tak tez postępuje Alec,do czasu,kiedy to jego niedoszła narzeczona zrywa z nim...