Z dziejów AK na Śląsku

Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy PAX
83-211-0646-3
historia
piotrex

Z okładki: "Książka dr. Juliusza Niekrasza, sędziego, prokuratora i adwokata, związanego z ziemią śląską od wielu lat, ukazuje prawdę o patriotycznym obliczu Śląska, o wojnie i okupacji, zwłaszcza o wkładzie Armii Krajowej w walkę zbrojną na tym terenie. Autor nie pomija niemal żadnego pionu akowskiej działalności, wydobywa z niepamięci liczne bohaterskie postacie, po raz pierwszy opisuje...

Z okładki:
"Książka dr. Juliusza Niekrasza, sędziego, prokuratora i adwokata, związanego z ziemią śląską od wielu lat, ukazuje prawdę o patriotycznym obliczu Śląska, o wojnie i okupacji, zwłaszcza o wkładzie Armii Krajowej w walkę zbrojną na tym terenie. Autor nie pomija niemal żadnego pionu akowskiej działalności, wydobywa z niepamięci liczne bohaterskie postacie, po raz pierwszy opisuje niektóre akcje, dzięki czemu jego praca jest źródłem historycznym o dużej wartości."

dabop | 2014-10-01
36maro | 2011-07-07