Tajemnica podziemnego lochu

Wydawnictwo: Wydawnictwo Łódzkie
83-218-0110-2
tajemnica, loch, zagadka

Któregoś dnia podczas wakacji przyjeżdża z Łodzi w odwiedziny do swych kuzynów, Tadka i Żadnego (przezwisko), Marek. Znudzeni bezczynnością chłopcy zaczynają się interesować okolicznym zamkiem, który wzbudza w nich, naturalną w tym wieku, młodzieńczą ciekawość - tym bardziej. że jest on połączony z miejscowym kościołem podziemnym przejściem. Zainteresowanie chłopców zamkiem wzrasta, gdy spostrzegają, że w jego pobliżu pojawił się zagadkowy namiot, wewnątrz którego znajduje się dziura prowadząca w głąb ziemi. Dokąd? Kim jest właściciel namiotu i czego szuka? To pytania, na które bohaterowie postanawiają znaleźć odpowiedź, dlatego zaczynają akcję "Kolegiata". Jak się ona zakończy? Czy chłopcy zaspokoją ciekawość?

ZapomnianaBiblioteka | 2014-02-19
Przeczytana: luty 2014

Kilkunastoletni Marek przyjeżdża do swoich kuzynów na wakacje. W niewielkim miasteczku nie ma zbyt wielu atrakcji. Chłopiec pasjonuje się historią. Stąd też jego uwagę przykuwają ruiny zamku znajdujące się na niewielkim wzgórzu. Marek próbuje wyobrazić sobie jak wyglądała budowla w czasach swojej świetności. Zaciekawia go także informacja o tym, że zamek połączony był podziemnym korytarzem z położoną w odległości kilkuset metrów kolegiatą. W czasie zagrożenia korytarzem tym przenoszono kosztowności ze skarbca kolegiaty za zamkowe mury, które dobrze chroniły kościelne precjoza przed żołdakami, łupiącymi co jakiś czas miasteczko.

Więcej na:

nellanna | 2012-03-10
Przeczytana: 12 marca 2012

Gorsza wersja "Wakacji z duchami" Adama Bahdaja.

annaroza | 2016-11-30
Przeczytana: 1988 rok