Myśli, mowy i rozkazy

Wydawnictwo: Kwadryga
83-85082-01-8
Józef Piłsudski
Krzysiek W

Wybór najpiękniejszych przemówień, najważniejszych rozkazów i najbardziej ważkich myśli Józefa Piłsudskiego. Prezentacja, a właściwie autoprezentacja poglądów Marszałka, z którego tekstów zostały wybrane wypowiedzi polityczne i światopoglądowe, opinie o Polakach i Polsce, o Rosji i socjalizmie, a także wspomnienia z przeżyć więziennych i wojennych. Autor wyboru - dr Bohdan Urbankowski - wykonał też trudną pracę ustalenia kiedy, gdzie bądź w czyjej obecności formułowane były słynne uwagi i aforyzmy Marszałka. Całość poprzedzona została esejem B. Urbankowskiego ukazującym działalność Piłsudskiego od mniej znanej strony: nie jako wodza ale jako człowieka pióra, dziennikarza, historyka, autora pięknych szkiców literackich.

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Mateusz | 2016-01-30