Okładka książki Sherlock Holmes, Dzienniki i przygody

sherlock, holmes, kryminał, zagadki
typ
papier
Riona
8.16 (372 ocen i 16 opinii)

Opis książki

Zbiór kilkudziesięciu opowiadań i nowel o detektywie wszech czasów. Znajdziemy tu zarówno pierwszą nowelę, w której wystąpił Sherlock - Studium w szkarłacie, próbę jego uśmiercenia w Ostatniej zagadce, jak i cudowny powrót do świata żywych m. in. w Dolinie strachu. 6 części przygód Sherlocka Holmesa: - Studium w szkarłacie; - Znak czterech; - Dzienniki Sherlocka Holmesa; - Pies Baskerville'ów...

Zbiór kilkudziesięciu opowiadań i nowel o detektywie wszech czasów.
6 części przygód Sherlocka Holmesa:

Polecamy

Opinie czytelników
Radomak | 2012-07-08
Przeczytana: 08 lipca 2012

Świetna książka na długie wieczory. Sir Arthur bardzo postarał się aby postać najlepszego detektywa świata wciągała czytelnika w jego świat. Dowcipne i inteligentne rozmowy z dr Watsonem bohatera świetnie wplecione zostały w akcję, w większości historii zakończenia można domyślić się dopiero w ostatnim akapicie. Kapitalny zbiór przygód!

Książkoholiczka | 2013-09-26

Kupiłam to, bo pomyślałam - takie grube, to mi starczy na długo tym bardziej, że to Holmes! :) Omyliłam się i przeczytałam to naprawdę szybko :)

Yooki | 2013-01-14
Przeczytana: grudzień 2012

O Sherlocku za wiele mówić nie potrzeba:) Kto lubi jego przygody nie zawiedzie się. Polecam jednak czytanie po jednym opowiadaniu ponieważ po kilku przeczytanych "ciurkiem" ma się wrażenie że czytamy wciąż to samo i można się znudzić.
Czytane pojedynczo robią znacznie większe wrażenie:)
Dużym minusem tej książki są gabaryty. Fajnie mieć wszystko w jednym wydaniu ale na litość, czy to musi być wielkości encyklopedii?!

mesgerdigantka | 2013-08-20
Przeczytana: 2013 rok

Wydanie "Sherlock Holmes. Dzienniki i przygody" to niezła gratka dla miłośników angielskiego erudyty i jego wiernego przyjaciela Watsona. Jest opasła, więc trochę niewygodnie trzyma się ją w ręku, ale i z tym można sobie poradzić :)
Dedukcja, spryt, analityczność, profesjonalizm to cały Sherlock, któremu przyjemność sprawiają zagadki i tajemnice. Postać tak wyrazista nie mogła obejść się bez echa w literaturze i innych dziedzinach sztuki. Nasz Holmes jest jedyny w swoim rodzaju, powściągliwy, zbędną gadką słów nie kala, a precyzja i spostrzegawczość wprowadzają w zdumienie, a zarazem zachwycają.
Ja, jako zagorzała fanka Sherlocka nie potrafię złego słowa powiedzieć o nim i darzę go gorącym uczuciem. Mogłabym jeszcze kilkaset linijek zachwycać się nim, ale wystarczy tyle - kto lubi zagadki i łamigłówki, Sherlock jest dla niego :)

Aqnieszka | 2012-10-12

To chyba jednak za dużo tego dobrego na raz. Ponad 1100 stron w towarzystwie Sherlocka Holmesa pokazało, że nie wszystkie opowiadania są takie udane, jak to się wydawało przy przyjmowaniu mniejszych dawek. Ale i tak było warto. Dla "Psa Baskervillów" na przykład.
Jest tylko jedno ale: kto puścił do druku fatalnie złożone niektóre z opowiadań? Ale się namęczyłam. Tak przedziwnie dzielonych wyrazów już dawno nie widziałam. I zamiast skupiać się na treści koncentrowałam się na tych gramatycznych wygibasach.

Zutka | 2013-04-29
Przeczytana: 29 kwietnia 2013

Co tu dużo mówić. Kocham Sherlocka, Watsona jakby nieco mniej (choć i tak wychodzę z założenia że nie może być za bystry i przebojowy, to Holmes jest tutaj gwiazdą, ale porównując go z innymi irytującymi bytami książkowymi, uznałam, że jest naprawdę całkiem niezły. Koniec nawiasu) i niezmiennie oczarowują mnie zagadki kryminalne oraz sztuka dedukcji głównego bohatera.
I jeszcze wydanie jest prześliczne. Czego więcej potrzeba do szczęścia? :D

fafer | 2012-05-26
Przeczytana: 26 maja 2012

Rewelacyjne wydanie przygód najsłynniejszego detektywa świata. Pięknie prezentuje się na półce, jest szyta więc nie ma problemu z wypadającymi stronami :) Niestety jest nieporęczna, więc nie ponosimy jej ze sobą.

Jeżeli ktoś nie czytał jeszcze ksiązek Doyla'a, myślę że to jest najlepsze wydanie do kupienia - ok 20 - 30 zł za większość wydanych opowiadań.

Klitamnestra | 2012-06-27
Na półkach: Teraz czytam, Ulubione, Posiadam

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Sherlock Holmes to detektyw którego podziwiam za to jakim niesamowitym był szłowiekiem. Uważam, że Athur Conan Doylem opisał jego przygody wyjątkowo doskonalne jak na kryminał przystało. Te książki zapierają mi dech w piersiach wiele razy. Kocham je...

Crushmount | 2011-05-06
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 2010 rok

Książka (a raczej księga, sądząc po grubości, formacie A4 i czcionce numer 10) zbiera "do kupy", że się tak nieelegancko wyrażę, wszystkie powstałe historie detektywistyczne z Sherlockiem Holmesem na czele. Naprawdę polecam!

Dorota_86 | 2014-03-04

Rewelacyjna, ciekawa, niebanalna książka. Często trzyma w napięciu, i wciąga jak chipsy:) Serdecznie polecam mimo swojej WiEeLkoŚcI czyta się ją lekko i szybko. Nudzić raczej to na niej się nie da:) Polecam :)

Załóż konto za darmo!

64. rocznica
  • Herbert George Wells
    148. rocznica
    urodzin
    Moja pewność siebie zbiła ich z tropu. Zwierzę potrafi być zawzięte i przebiegłe, ale na to, by kłamać w żywe oczy,trzeba być stuprocentowym człowiekiem.
  • Stephen King
    67. rocznica
    urodzin
    Zabijanie dla pokoju jest jak pieprzenie się dla cnoty.
  • Fannie Flagg
    70. rocznica
    urodzin
    Wiesz, serce może pękać, ale i tak bije dalej
  • Leonard Cohen
    80. rocznica
    urodzin
    Chciałbym, żeby wszystko, co ma się do powiedzenia, można było wyrazić jednym słowem. Nie cierpię tego, co może się zdarzyć między początkiem a końcem zdania.
  • Craig Thompson
    39. rocznica
    urodzin
    Odniosłem porażkę w delikatnych igraszkach przyjaźni.
  • Lars Saabye Christensen
    61. rocznica
    urodzin
    Człowiek się nie uczy na własnych błędach. Człowiek się ich uczy na pamięć.
  • Dymitrij Bilenkin
    81. rocznica
  • Hong Ying
    52. rocznica
    urodzin
    Niemniej są na świecie tacy ludzie, których spotyka się na wąskiej ścieżce życia, a rolę, jaką w nim odegrają, można opisać wyłącznie za pomocą emocji, nie słów. Kiedy takich dwoje zejdzie się na tej samej wąskiej ścieżce, to czy tego chcą, czy nie, przyciągani potężną siłą zmierzają ku sobie, odczu... pokaż więcej
  • Frederic Beigbeder
    49. rocznica
    urodzin
    Świat jest nierealny, z wyjątkiem chwil, kiedy jest wkurwiający.
  • Sarah Rees Brennan
    31. rocznica
  • Walter Scott
    182. rocznica
    śmierci
    Ten, kto jest bez nazwiska, bez przyjaciół, bez pieniędzy, bez ojczyzny, jeszcze zawsze jest człowiekiem. Kto zaś to wszystko posiada także nie jest niczym więcej.
  • Arthur Schopenhauer
    154. rocznica
    śmierci
    Bardzo mało ludzi umie myśleć, ale jakiś pogląd chce mieć każdy. I cóż pozostaje innego, jak przejąć gotowy pogląd od innych, zamiast wypracować go samemu?
  • Sven Hassel
    2. rocznica
    śmierci
    - W co ty się, kurwa, bawisz? Wiesz, kim ja jestem? Germański żołnierz, to ja! Tankist! Bum bum! I mam w dupie twojego Stalina czy jakiegoś innego cholernego Ruska!
  • Jacqueline Susann
    40. rocznica
  • Wergiliusz
    2032. rocznica
    śmierci
    Exoriare aliquis nostris ex ossibus ultor - Niech z naszych kości narodzi się mściciel

Znajdź nas na Facebooku