Sherlock Holmes, Dzienniki i przygody

sherlock, holmes, kryminał, zagadki
typ
papier
Riona
8,15 (418 ocen i 17 opinii)

Opis książki

Zbiór kilkudziesięciu opowiadań i nowel o detektywie wszech czasów. Znajdziemy tu zarówno pierwszą nowelę, w której wystąpił Sherlock - Studium w szkarłacie, próbę jego uśmiercenia w Ostatniej zagadce, jak i cudowny powrót do świata żywych m. in. w Dolinie strachu. 6 części przygód Sherlocka Holmesa: - Studium w szkarłacie; - Znak czterech; - Dzienniki Sherlocka Holmesa; - Pies...

Zbiór kilkudziesięciu opowiadań i nowel o detektywie wszech czasów.
6 części przygód Sherlocka Holmesa:

Cena

Inne wydania

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Radomak | 2012-07-08
Przeczytana: 08 lipca 2012

Świetna książka na długie wieczory. Sir Arthur bardzo postarał się aby postać najlepszego detektywa świata wciągała czytelnika w jego świat. Dowcipne i inteligentne rozmowy z dr Watsonem bohatera świetnie wplecione zostały w akcję, w większości historii zakończenia można domyślić się dopiero w ostatnim akapicie. Kapitalny zbiór przygód!

Książkoholiczka | 2013-09-26

Kupiłam to, bo pomyślałam - takie grube, to mi starczy na długo tym bardziej, że to Holmes! :) Omyliłam się i przeczytałam to naprawdę szybko :)

Yooki | 2013-01-14
Przeczytana: grudzień 2012

O Sherlocku za wiele mówić nie potrzeba:) Kto lubi jego przygody nie zawiedzie się. Polecam jednak czytanie po jednym opowiadaniu ponieważ po kilku przeczytanych "ciurkiem" ma się wrażenie że czytamy wciąż to samo i można się znudzić.
Czytane pojedynczo robią znacznie większe wrażenie:)
Dużym minusem tej książki są gabaryty. Fajnie mieć wszystko w jednym wydaniu ale na litość, czy to musi być wielkości encyklopedii?!

Aqnieszka | 2012-10-12

To chyba jednak za dużo tego dobrego na raz. Ponad 1100 stron w towarzystwie Sherlocka Holmesa pokazało, że nie wszystkie opowiadania są takie udane, jak to się wydawało przy przyjmowaniu mniejszych dawek. Ale i tak było warto. Dla "Psa Baskervillów" na przykład.
Jest tylko jedno ale: kto puścił do druku fatalnie złożone niektóre z opowiadań? Ale się namęczyłam. Tak przedziwnie dzielonych wyrazów już dawno nie widziałam. I zamiast skupiać się na treści koncentrowałam się na tych gramatycznych wygibasach.

mesgerdigantka | 2013-08-20
Przeczytana: 2013 rok

Wydanie "Sherlock Holmes. Dzienniki i przygody" to niezła gratka dla miłośników angielskiego erudyty i jego wiernego przyjaciela Watsona. Jest opasła, więc trochę niewygodnie trzyma się ją w ręku, ale i z tym można sobie poradzić :)
Dedukcja, spryt, analityczność, profesjonalizm to cały Sherlock, któremu przyjemność sprawiają zagadki i tajemnice. Postać tak wyrazista nie mogła obejść się bez echa w literaturze i innych dziedzinach sztuki. Nasz Holmes jest jedyny w swoim rodzaju, powściągliwy, zbędną gadką słów nie kala, a precyzja i spostrzegawczość wprowadzają w zdumienie, a zarazem zachwycają.
Ja, jako zagorzała fanka Sherlocka nie potrafię złego słowa powiedzieć o nim i darzę go gorącym uczuciem. Mogłabym jeszcze kilkaset linijek zachwycać się nim, ale wystarczy tyle - kto lubi zagadki i łamigłówki, Sherlock jest dla niego :)

Dominika | 2015-02-11
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane

Od malej dziewczynki miałam bzika na punkcie Sherlock'a. Wypożyczałam z biblioteki kolejne jego przygodny, pochłaniałam w jeden wieczór i oddawałam następnego dnia prosząc o następną. Zawsze spotykałam się z niedowierzającym spojrzeniem w stylu ,,tak szybko? niemożliwe. to jeszcze dzieciak''. To przez naszego kochanego detektywa miałam zapędy do pracy w kryminalistyce. Kiedyś udało mi się zakupić w jednej książce zbiór wszystkich jego przygód. Wielka książka, dumnie się prezentuje na półce wśród innych, mniejszych od niej. ;)

Zutka | 2013-04-29
Przeczytana: 29 kwietnia 2013

Co tu dużo mówić. Kocham Sherlocka, Watsona jakby nieco mniej (choć i tak wychodzę z założenia że nie może być za bystry i przebojowy, to Holmes jest tutaj gwiazdą, ale porównując go z innymi irytującymi bytami książkowymi, uznałam, że jest naprawdę całkiem niezły. Koniec nawiasu) i niezmiennie oczarowują mnie zagadki kryminalne oraz sztuka dedukcji głównego bohatera.
I jeszcze wydanie jest prześliczne. Czego więcej potrzeba do szczęścia? :D

fafer | 2012-05-26
Przeczytana: 26 maja 2012

Rewelacyjne wydanie przygód najsłynniejszego detektywa świata. Pięknie prezentuje się na półce, jest szyta więc nie ma problemu z wypadającymi stronami :) Niestety jest nieporęczna, więc nie ponosimy jej ze sobą.

Jeżeli ktoś nie czytał jeszcze ksiązek Doyla'a, myślę że to jest najlepsze wydanie do kupienia - ok 20 - 30 zł za większość wydanych opowiadań.

Klitamnestra | 2012-06-27
Na półkach: Teraz czytam, Ulubione, Posiadam

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Sherlock Holmes to detektyw którego podziwiam za to jakim niesamowitym był szłowiekiem. Uważam, że Athur Conan Doylem opisał jego przygody wyjątkowo doskonalne jak na kryminał przystało. Te książki zapierają mi dech w piersiach wiele razy. Kocham je...

Crushmount | 2011-05-06
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 2010 rok

Książka (a raczej księga, sądząc po grubości, formacie A4 i czcionce numer 10) zbiera "do kupy", że się tak nieelegancko wyrażę, wszystkie powstałe historie detektywistyczne z Sherlockiem Holmesem na czele. Naprawdę polecam!

Bestseller drugiej Rzeczpospolitej
Miłość we śnie
Tłumaczenie snów
erotycznych wedle nauki
Skorzystaj z przedwojennego
sennika i poznaj prawdę o sobie...
i o przedwojennej Polsce.

Zaznacz - jeśli we śnie:

Kalendarium literackie
  • Maria Konopnicka
    173. rocznica
    urodzin
    Ja lubię słyszeć mądre słowo! Mądre słowo to jest jak ojciec i jak matka człowiekowi. Nu, ja za mądre słowo to bym milę drogi szedł.
  • Mitch Albom
    57. rocznica
    urodzin
    Nigdy nie jest za późno ani za wcześnie. Jest dokładnie wtedy, kiedy trzeba
  • Max Brooks
    43. rocznica
    urodzin
    Tak, to były kłamstwa, ale czasem kłamstwo nie jest złe. To znaczy, kłamstwo samo w sobie nie jest ani złe, ani dobre. Jest jak ogień: może ogrzać, ale może spalić - zależy od sposobu użycia.
  • Jerzy Bralczyk
    68. rocznica
    urodzin
    Bralczyk: Tak jak weekend, wciąż pisany po angielsku. To podobno jest słowo, które najdłużej czeka na spolszczenie. I nie doczeka się. Bo wyraźnie narusza reguły: w polszczyźnie po "ł" nie występuje "-i'. "Łikendu" nie będzie. Markowski: Występuje, występuje. W wyrazie "półinteligent"... pokaż więcej
  • Anja Snellman
    61. rocznica
    urodzin
    Mamo, posłuchaj, czasem oswojone ptaki zaczynają wariować. Obijają się o szyby, strącają pranie ze sznura, wlatują w cierniste krzewy, aż fruwa pierze. Po tych wybuchach nastaje zupełna cisza. W końcu ostatnie piórko spływa spokojnie na ziemię. Słychać, jak trawa rośnie. A potem życie toczy się dale... pokaż więcej
  • Agnieszka Chylińska
    39. rocznica
  • Martin Pollack
    71. rocznica
    urodzin
    Dlaczego to zawsze intelektualiści dają się okpić takim oszustom, podczas gdy umięśnieni półanalfabeci wydają się arcyodporni na problemy nowej epoki?
  • Sean Williams
    48. rocznica
    urodzin
    Ludzi można zastąpić. Sekund nie.
  • Mark Buckingham
    49. rocznica
  • James Blish
    94. rocznica
  • Karlheinz Deschner
    91. rocznica
    urodzin
    Od czasów Konstantyna cechami, po których rozpoznaje się ten Kościół, są obłuda i przemoc; codzienną praktyką tej religii stała się masowa zagłada. Surowo zakazywano zabijania pojedynczych osób, ale uśmiercanie tysięcy ludzi było dziełem miłym Bogu. To nie obłęd, to jest chrześcijaństwo.
  • Nora Szczepańska
    101. rocznica
  • Henrik Ibsen
    109. rocznica
    śmierci
    Odbierając przeciętnemu człowiekowi życiowe kłamstwo, odbiera mu pan równocześnie szczęście.
  • Cyprian Kamil Norwid
    132. rocznica
    śmierci
    Jękły głuche kamienie. Ideał sięgnął bruku.
  • Tony Halik
    17. rocznica
    śmierci
    Jeszcze raz mogłem się przekonać, że jednak kobiety mają zawsze rację. Pozorny kaprys mojej żony uratował życie dwóm ludziom!

Znajdź nas na Facebooku