Okładka książki Sherlock Holmes, Dzienniki i przygody

sherlock, holmes, kryminał, zagadki
typ
papier
Riona
8,14 (393 ocen i 16 opinii)

Opis książki

Zbiór kilkudziesięciu opowiadań i nowel o detektywie wszech czasów. Znajdziemy tu zarówno pierwszą nowelę, w której wystąpił Sherlock - Studium w szkarłacie, próbę jego uśmiercenia w Ostatniej zagadce, jak i cudowny powrót do świata żywych m. in. w Dolinie strachu. 6 części przygód Sherlocka Holmesa: - Studium w szkarłacie; - Znak czterech; - Dzienniki Sherlocka Holmesa; - Pies...

Zbiór kilkudziesięciu opowiadań i nowel o detektywie wszech czasów.
6 części przygód Sherlocka Holmesa:

Cena

Inne wydania

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Radomak | 2012-07-08
Przeczytana: 08 lipca 2012

Świetna książka na długie wieczory. Sir Arthur bardzo postarał się aby postać najlepszego detektywa świata wciągała czytelnika w jego świat. Dowcipne i inteligentne rozmowy z dr Watsonem bohatera świetnie wplecione zostały w akcję, w większości historii zakończenia można domyślić się dopiero w ostatnim akapicie. Kapitalny zbiór przygód!

Książkoholiczka | 2013-09-26

Kupiłam to, bo pomyślałam - takie grube, to mi starczy na długo tym bardziej, że to Holmes! :) Omyliłam się i przeczytałam to naprawdę szybko :)

Yooki | 2013-01-14
Przeczytana: grudzień 2012

O Sherlocku za wiele mówić nie potrzeba:) Kto lubi jego przygody nie zawiedzie się. Polecam jednak czytanie po jednym opowiadaniu ponieważ po kilku przeczytanych "ciurkiem" ma się wrażenie że czytamy wciąż to samo i można się znudzić.
Czytane pojedynczo robią znacznie większe wrażenie:)
Dużym minusem tej książki są gabaryty. Fajnie mieć wszystko w jednym wydaniu ale na litość, czy to musi być wielkości encyklopedii?!

mesgerdigantka | 2013-08-20
Przeczytana: 2013 rok

Wydanie "Sherlock Holmes. Dzienniki i przygody" to niezła gratka dla miłośników angielskiego erudyty i jego wiernego przyjaciela Watsona. Jest opasła, więc trochę niewygodnie trzyma się ją w ręku, ale i z tym można sobie poradzić :)
Dedukcja, spryt, analityczność, profesjonalizm to cały Sherlock, któremu przyjemność sprawiają zagadki i tajemnice. Postać tak wyrazista nie mogła obejść się bez echa w literaturze i innych dziedzinach sztuki. Nasz Holmes jest jedyny w swoim rodzaju, powściągliwy, zbędną gadką słów nie kala, a precyzja i spostrzegawczość wprowadzają w zdumienie, a zarazem zachwycają.
Ja, jako zagorzała fanka Sherlocka nie potrafię złego słowa powiedzieć o nim i darzę go gorącym uczuciem. Mogłabym jeszcze kilkaset linijek zachwycać się nim, ale wystarczy tyle - kto lubi zagadki i łamigłówki, Sherlock jest dla niego :)

Aqnieszka | 2012-10-12

To chyba jednak za dużo tego dobrego na raz. Ponad 1100 stron w towarzystwie Sherlocka Holmesa pokazało, że nie wszystkie opowiadania są takie udane, jak to się wydawało przy przyjmowaniu mniejszych dawek. Ale i tak było warto. Dla "Psa Baskervillów" na przykład.
Jest tylko jedno ale: kto puścił do druku fatalnie złożone niektóre z opowiadań? Ale się namęczyłam. Tak przedziwnie dzielonych wyrazów już dawno nie widziałam. I zamiast skupiać się na treści koncentrowałam się na tych gramatycznych wygibasach.

Zutka | 2013-04-29
Przeczytana: 29 kwietnia 2013

Co tu dużo mówić. Kocham Sherlocka, Watsona jakby nieco mniej (choć i tak wychodzę z założenia że nie może być za bystry i przebojowy, to Holmes jest tutaj gwiazdą, ale porównując go z innymi irytującymi bytami książkowymi, uznałam, że jest naprawdę całkiem niezły. Koniec nawiasu) i niezmiennie oczarowują mnie zagadki kryminalne oraz sztuka dedukcji głównego bohatera.
I jeszcze wydanie jest prześliczne. Czego więcej potrzeba do szczęścia? :D

fafer | 2012-05-26
Przeczytana: 26 maja 2012

Rewelacyjne wydanie przygód najsłynniejszego detektywa świata. Pięknie prezentuje się na półce, jest szyta więc nie ma problemu z wypadającymi stronami :) Niestety jest nieporęczna, więc nie ponosimy jej ze sobą.

Jeżeli ktoś nie czytał jeszcze ksiązek Doyla'a, myślę że to jest najlepsze wydanie do kupienia - ok 20 - 30 zł za większość wydanych opowiadań.

Klitamnestra | 2012-06-27
Na półkach: Teraz czytam, Ulubione, Posiadam

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Sherlock Holmes to detektyw którego podziwiam za to jakim niesamowitym był szłowiekiem. Uważam, że Athur Conan Doylem opisał jego przygody wyjątkowo doskonalne jak na kryminał przystało. Te książki zapierają mi dech w piersiach wiele razy. Kocham je...

Crushmount | 2011-05-06
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 2010 rok

Książka (a raczej księga, sądząc po grubości, formacie A4 i czcionce numer 10) zbiera "do kupy", że się tak nieelegancko wyrażę, wszystkie powstałe historie detektywistyczne z Sherlockiem Holmesem na czele. Naprawdę polecam!

Dorota_86 | 2014-03-04

Rewelacyjna, ciekawa, niebanalna książka. Często trzyma w napięciu, i wciąga jak chipsy:) Serdecznie polecam mimo swojej WiEeLkoŚcI czyta się ją lekko i szybko. Nudzić raczej to na niej się nie da:) Polecam :)

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Aleksander Kamiński
    112. rocznica
    urodzin
    A kiedy trzeba, na śmierć idą po kolei. Jak kamienie przez Boga rzucane na szaniec.
  • Anna Onichimowska
    63. rocznica
    urodzin
    Boli mnie głowa, ręce i nogi. Mięśnie, kości, paznokcie, włosy, zęby i serce. A najbardziej dusza.
  • Andriej Diakow
    37. rocznica
    urodzin
    Jeśli coś postanowiłeś, zrób pierwszy krok. I nie bój się zrobić następnego. Bój się bezczynności. Wyznacz sobie cel i wyrzuć z głowy całą resztę.
  • Sidonie-Gabrielle Colette
    142. rocznica
    urodzin
    Trudno zadowolić jednocześnie wszystkich i samą siebie. Wolę zacząć od siebie...
  • Arnaldur Indriðason
    54. rocznica
    urodzin
    Znam to uczucie. Znudzenie samym sobą. Tym potworem, jakim się jest i którego człowiek nie jest w stanie się pozbyć. Na jakiś czas to się udaje, ale ten potwór zawsze wraca i zaczyna się ta sama stara pieśń.
  • David Lodge
    80. rocznica
    urodzin
    Wystarczy, żebyś wyznaczył sobie granicę wytrzymałości, a już po tobie.
  • Peter Pezzelli
    56. rocznica
    urodzin
    Dzięki uczeniu się nowych rzeczy człowiek ma ochotę wstać rano z łóżka.
  • Ismail Kadare
    79. rocznica
    urodzin
    Bóg nie daje całego szczęścia naraz.
  • Sakyō Komatsu
    84. rocznica
  • Grzegorz W. Kołodko
    66. rocznica
    urodzin
    Oczywiste jest, że najlepszym antidotum na głupotę i arogancję jest mądrość i wiedza. Dlatego też wypada walczyć. Słowem. Czyli bardzo dużo czytać i słuchać innych, trochę pisać i mówić do tych, którzy chcą słuchać. Trzeba rozmawiać. Najwięcej zaś- myśleć.
  • Fiodor Dostojewski
    134. rocznica
    śmierci
    Zełgać po swojemu – to nieomal lepsze niż powtórzyć prawdę za kim innym. W pierwszym wypadku jest się człowiekiem, w drugim tylko papugą.
  • Astrid Lindgren
    13. rocznica
    śmierci
    ... nie wychodząc stąd, raczej trudno będzie wam znów tu przyjść.
  • Josif Brodski
    19. rocznica
    śmierci
    Generalnie, zasada odnośnie wszystkiego co nieprzyjemne jest taka, że im szybciej człowiek sięgnie dna, tym szybciej wypłynie na powierzchnię.
  • Dino Buzzati
    43. rocznica
    śmierci
    Marnotrawić noce, nie kładąc się spać, nie bać się, że za późno, czekać na wschód słońca, smakować nieskończoność czasu, jaki się ma przed sobą, i nie martwić się

Znajdź nas na Facebooku