Historia muzyki : podręcznik dla szkół muzycznych. Cz. 1, Starożytność, Średniowiecze, Renesans, Barok (opera)

Wydawnictwo: Polskie Wydawnictwo Muzyczne
historia
deboom

Podręcznik przeznaczony jest dla uczniów szkół muzycznych II stopnia i liceów muzycznych. Atrakcyjne walory narracyjne podręcznika podkreśla bogata ikonografia, liczne przykłady nutowe i mapy oraz ciekawy zestaw pomysłów dydaktycznych, służących sprawdzaniu stopnia opanowania materiału i rozwijaniu zainteresowań uczniów. Podręcznik uczy syntetycznego myślenia a także interdyscyplinarnego, logicznego kojarzenia faktów. Książka wciąga, intryguje, pobudza do szerszego zainteresowania przedmiotem.

zgodny z podstawą programową i przygotowujący do nowej matury
przejrzysty układ rozdziałów i powtórki materiału
bogata ikonografia
przykłady nutowe