Okładka książki Mistrzowie rynków finansowych. /Rozmowy z najlepszymi amerykańskimi inwestorami i graczami giełd Jack D. Schwager
Jack D. Schwager Wydawnictwo: Wolters Kluwer Polska biznes, finanse
biznes, finanse
Wolters Kluwer Polska
2007-01-01
2007-01-01

Jeśli chcesz dotrzeć do miejsca w które ktoś już wcześniej doszedł, najlepiej zapytaj go jak to zrobić. Dzięki tym wywiadom z wybitnymi graczami, można sporo skorzystać z ich doświadczenia.

Książka jest zbiorem wywiadów z inwestorami giełdowymi. Każdy wywiad poprzedzony jest krótkim wstępem autora i zakończony podsumowaniem rozmowy. Te dwa aspekty to niewątpliwy plus książki. Niestety wywiady zostały przeprowadzone dawno. I choć jest tam trochę wartościowej treści, to ciężko czyta się o wydarzeniach na rynkach i tle sprzed 40 lat. Ciężko też stwierdzić, że książka odkrywa "amerykę". Czyli nie można uznać, że czytanie jej jest stratą czasu, ale też nie poleciłbym jej nikomu.

Spodziewać można by się jednak więcej

Spodziewać można by się jednak więcej

Niektóre wywiady bardzo interesujące, np z Tomem Basso, który mówi w jaki sposób dysocjacja pomaga mu w tradingu.

Częsta zmiana rozmówców, więc się szybko nie nudzi. Niewiele ciekawej wiedzy, ale podkreślam że niewiele nie znaczy nic ;D. Sam bazuję w analizie technicznej na jednym szczególe zawartym w tej pozycji i bardzo dobrze się sprawdza.

O ile wczesniejszza ksiazka autora - Market Wizards - jest interesujaca, to ta jest jakby troche "naciagana".

• Biznes
  • Popularnonaukowe