Sezon na cuda

Okładka książki Sezon na cuda Magdalena Kordel
Okładka książki Sezon na cuda
Magdalena Kordel Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Uroczysko (tom 2) literatura piękna
Uroczysko (tom 2)
Prószyński i S-ka
2010-10-19
2010-10-19
Uroczysko Boże Narodzenie Wigilia rodzina przyjaciele sąsiedzi

Druga część przygód po
opowiadająca jest o Mai z pensjonatu Malowniczym ,śmiałam się bardzo czytając tą książkę naprawdę ubaw po pachy miałam.
Historia przeurocza,ciepła świąteczna rozgrzała moje serce,bohaterowie rewelacyjni byli,klimat niepowtarzalny ma ta powieść,Pani Magdalena jest wspaniałą pisarką z bardzo dobrym,ładnym piórem,styl pisania autorki zachwyca mnie wciąż z każdą jej książką zaskakuje mnie.
Dałam się porwać tej opowieści ciekawej,miłej,zrobiła na mnie duże wrażenie to wręcz pozytywne ta lektura autorka potrafi pisać,pięknie napisana została książka przez pisarkę.
Sporo emocji życiowych,niesamowitych towarzyszyło mi w powieści,którą czytałam.
Nie byłam w stanie się oderwać od niej,wciągnęła mnie książka od pierwszego rozdziału do końca książki.
To była przyjemność wspaniała dla mnie przeczytanie tej pięknej,wciągającej książki.

Druga część przygód po

Ciepła, niesamowicie urokliwa książka.

Dziękuję, Iwonko, za polecenie.

Rewelacyjność tej powieści nie opiera się na czymś niezwykłym, tajemniczym czy zaskakującym.
To zwykła opowieść o życiu w małym miasteczku, ale napisana w taki sposób, że uśmiechałem się podczas lektury.
Tu nie ma trupów, porwań czy innych niegodziwości.
To zwykłe życie właścicielki pensjonatu, jej rodziny i przyjaciół.
Maja pracuje jednocześnie w szkole i tam ma sporo problemów z apodyktyczną, skostniałą dyrektorką, ale uśmiech z jej twarzy nie znika.
Radzi sobie z życiem tak, jak umie i czasami pewne sytuacje zmuszają wręcz do szczerego śmiechu.

Choć książka dotyczy okresu tuż przed Świętami Bożego Narodzenia można po nią sięgnąć w dowolnej porze roku.
Zapewniam, że się nie rozczarujecie.

8/10.

Ciepła, niesamowicie urokliwa książka.

Dziękuję, Iwonko, za polecenie.

Tu nie ma trupów, porwań czy innych niegodziwości.
To zwykłe życie właścicielki pensjonatu, jej...

Sezon na cuda to już drugi tom serii Uroczysko, który jest naprawdę udaną kontynuacją serii. Tym razem możemy lepiej poznać Majkę i jej przyjaciół, a także być świadkami organizacji pierwszego dużego wydarzenia w Uroczysku. Majka bowiem w porozumieniu z proboszczem, decyduje się zorganizować wspólną Wigilię dla samotnych mieszkańców Malowniczego. Gdyby tylko wiedziała, ile nerwów będzie ją to kosztowało i z jakimi problemami się spotka, ojj.. pewnie zastanowiłaby się dwa razy. Sen z powiek spędza jej natomiast nie tylko Wigilia, ale także sytuacja w pracy i relacja z Czarusiem. Dodatkowo Majka zyska w Malowniczem nowego przyjaciela, który razem ze swoim autem okaże się niezastąpiony w czasie nagłej śnieżycy. I przyznam, że chciałabym poznać Jeremiego. ; ) Czy organizacja Wigilii pójdzie po myśli Majki? Czy dyrektorka szkoły odpuści i da jej spokój? A może Majka zostanie pozytywnie zaskoczona i otrzyma nowe propozycje zawodowe? No i wreszcie.. czy Majce uda się określić swoje zamiary i uczucia wobec weterynarza? To wszystko odkryjecie, kiedy zagłębicie się w lekturę, co z przyjemnością polecam. : )

Bardzo miło spędza mi się czas z Mają. Poczucie humoru autorki to coś co bardzo lubię w dobrej powieści 😊

#978 - Sezon na cuda - Magdalena Kordel - strona autorska - Wydawnictwo Znak
#128/52/2022

Książka ma 400 stron. Swoją premierę w tym wydaniu miała dnia 09.01.2017 roku. Jest to drugi tom cyklu Uroczysko.

Maja prowadzi pensjonat u podnóża Sudetów o nazwie Uroczysko. Kobieta postanawia zorganizować w pensjonacie Wigilię dla samotnych mieszkanców miasteczka Malownicze.

"Wszyscy, nawet jeżeli sie do tego nie przyznajemy, w głębi serce wierzymy w cuda i wciąż na nie czekamy."

W tej części także znajdziecie dużo wzruszeń i innych emocji. Uwielbiam takie książki. Bardzo za nią dziękuję Wydawnictwo Znak i serdecznie polecam ją do przeczytania. <3 <3 <3

#978 - Sezon na cuda - Magdalena Kordel - strona autorska - Wydawnictwo Znak
#128/52/2022

Kolejna urocza powieść o pensjonacie Uroczysko. Czytało się dobrze, nawet w upały. Tytuł świetnie pasuje, to rzeczywiście był sezon na cuda.

Lekka opowieść. Szybko się czyta ale też szybko zapomina. dzieje się dużo dobra na zimowe wieczory.

Kolejny tom serii przeczytany ;) I tak jak poprzednia, ta książka też mi się bardzo podobała ;) Chociaż nie wszystkie wydarzenia były do końca pozytywne ;)

Lubię książki pani Kordel, choć czasem trochę naiwne, ale zawsze pełne optymizmu. Czasem po prostu potrzeba takiej literatury.

Pierwsza część była ciekawa. Majkę polubiłam, czekałam na jej dalsze losy z Czarusiem i w ogóle. Ale tu, w tej części, trochę brakuje... fabuły. W sumie to nie wiem o czym ta książka. Wątek Pauliny (chyba tak miała na imię?) zupełnie nic nie wnoszący i skończył się tak nagle, jakby na potwierdzenie, że był tylko zapychadełkiem znaków. Jakoś tak - przeciętnie. Czytam III część, bo mam od razu, ale na razie również bez porywów.

• 2017