Sezon na cuda

Cykl: Uroczysko (tom 2)
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Barbara

Wyczekiwany powrót do malowniczego Uroczyska. Ciepła opowieść o miłości i walce z samotnością. Maja zadomowiła się na dobre w Malowniczym - urokliwym miasteczku w Sudetach, gdzie uciekła z hałaśliwego miasta od przeszłości i byłego męża. Prowadzi pensjonat i żyje niespiesznym rytmem miejscowości, którą ponoć pod swoje skrzydła wziął jeden z aniołów. Zbliżają się święta Bożego Narodzenia....

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Maja postanawia zaprosić na Wigilię wszystkich mieszkańców. Jednak spełnienie oczekiwań gości wcale nie będzie proste!

W jednej chwili na Maję spadną problemy uczuciowe sąsiadów i przyjaciół. W dodatku jej córka zacznie zachowywać się dziwnie, a na horyzoncie pojawi się atrakcyjny mężczyzna. Kiedy jeszcze do drzwi pensjonatu zapuka nieznośna Paulina, która postanawia poszukać sobie w okolicy faceta, świat Mai stanie na głowie…

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/

wiejskifilozof | 2016-10-11

Na początku ładna okładka,a treść ? Treść też piękna.Choć prosta i szybko się czyta.Zapomina też,bywa w końcu to czytadełko,bardziej dla Pań.Ja czytałem,już inne książki o Uroczysku i Malowniczym,i chętnie to zrobię jeszcze.Jak się coś nowego ukarze.
Tu,zbliżają się Boże Narodzenie,jest super.
Przypomniałem sobie dawnych bohaterów książka fajna.

basik | 2016-07-02

Lubię książki pani Kordel ,ale te w typie cyklu "Malownicze".
"Sezon na cuda" do takich niestety nie należy.
Bo tu wszystko jest jak w bajce, wszystko się układa, wszystko gra.
Fabuła jest mało realistyczna.Takie wydarzenia nie mają miejsca w prawdziwym życiu....o tym można tylko pomarzyć.
Nie podoba mi się sposób w jaki pokazywani są bohaterowie. Tacy płytcy, trochę niepoważni a przede wszystkim rozgadani.
Bo książka jest przegadana. A są to długie nużące chociaż pełne humoru dialogi.
Sam humor to nie wszystko. Brakuje mi w tej książce jakiejś sensownej fabuły, sekretów czy tajemnic, bo ciągłe opowiadanie o szkole i zbliżającej się Wigilii to trochę za mało żeby zainteresować czytelnika.
Aż trudno mi uwierzyć, że "Sezon na cuda" i "Tajemnicę bzów" napisała ta sama autorka.
Może kolejna część "Wino z Malwiną" nie zawiedzie moich oczekiwań.

eduko7 | 2015-06-07
Przeczytana: 31 maja 2013

Magdalena Kordel zabiera nas ponownie do urokliwej miejscowości w Sudetach. Spotykamy znanych już z "Uroozyska" bohaterów. Pojawiają się jednak też nowe postaci, które czasem wnoszą świeży powiew, czasem powoduą małe zawirowania w życiu mieszkańców Malowniczego.
Nie bez znaczenia jest też to, że akcja rozpoczyna się w okresie przygotowań o Świąt Bożego Narodzenia.

żurawie_origami | 2016-11-14
Na półkach: Z biblioteki, 2016, Przeczytane
Przeczytana: 14 listopada 2016

Kolejny tom przygód Majki z uroczego miasteczka Malownicze. Tym razem wszystkie wydarzenia dzieją się w grudniu, a finałem jest wspólna wigilia. Jest sielsko i anielsko, choć nie brakuje zgrzytów, problemów i trudnych sytuacji. Ale jako że, powieść nosi tytuł "Sezon na cuda", owe cuda dzieją się często i gęsto :)
Książka ta to typowe "babskie czytadło" ale jak już pisałam niejeden raz, bardzo lubię czasem się oderwać i wsiąknąć w świat, w którym sprawy niemożliwe rozwiązywane są od ręki a na cuda trzeba trochę poczekać :) Ta część trochę przegadana i czasami nudnawa, ale bardzo chciałam przeczytać coś typowo "świątecznego" i końcówka książki mi to zrekompensowała :)

Liza | 2014-05-10
Przeczytana: 09 maja 2014

"Sezon na Cuda" Magdaleny Kordel to kontynuacja powieści "Uroczysko", gdzie przenosimy się do miasteczka Malownicze w Sudetach. Niedługo będą Święta Bożego Narodzenia, a co robią znani i „nowi” bohaterowie?

Leontyna- starsza pani, która sprzedaje w sklepie z antykami, nie chce kolejnych samotnych świąt. Stąd staje się pomysłodawczynią pomysłu Wigilii dla mieszkańców w pensjonacie Majki. Ta natomiast nadal uczy klasę z oryginalnymi pomysłami i martwi się o losy pensjonatu. Do tego jej córka, Mania przechodzi od buntowniczej nastolatki do wersji opiekuńczej. Niestety Wigilia staje pod znakiem zapytania, z powodu warunków pogodowych, które niosą niemałe komplikacje. Ale od czego ma się przyjaciół i rodzinę.

Książka „Sezon na cuda” niesie ze sobą wiele pozytywnych wartości. Pokazuje, na przykładzie Kasi, że nie należy wsadzać wszystkich do „jednego wora”, kiedy ktoś potrzebuje pomocy, dajmy mu ją. Ale pomagajmy mądrze. Lepiej nakierować, pokazać możliwości, a nie na siłę ulepszać...

Sabinka | 2010-12-09
Przeczytana: 08 grudnia 2010

"Sezon na Cuda " Magdaleny Kordel to kontynuacja bestsellerowej powieści "Uroczysko". "Uroczysko" mnie oczarowało i dlatego natychmiast sięgnęłam po dalsze losy Mai, jej rodziny i przyjaciół. Czasem bywa, że kontynuację jakiejś serii bywają nieudane, miałam tego świadomość sięgając po Sezon....

Przenosimy się do małego miasteczka Malownicze w Sudetach, gdzie wszyscy wszystkich znają , o wszystkich wszyscy wiedzą. Miasteczko okrywa ciepła pierzynka białego grudniowego puchu. Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia - prawdziwe, białe i zimne.
A co słychać u mieszkańców małego miasteczka ????
Pani Leontyna - starsza kobieta , która prowadzi sklep z antykami, samotna osoba, która obawia się,że te święta będą smutne i samotne. Jednak nie jest sama , takich samotnych osób w Malowniczem jest bardzo wiele, wpada na ciekawy pomysł....

Maja - zawiedziona tym ,że pensjonat nie jest oblegany, nadal pracuje w szkole, broni "swoich dzieci" przed uprzedzoną panią dyrektor.... W domu może...

Ewa | 2013-12-11
Przeczytana: grudzień 2013

"Uroczysko" przeczytałam już dawno, dawno temu. Tak dawno, że mimo iż wspominam ową lekturę bardzo dobrze i nieustannie nazwisko pani Kordel przywodzi mi na myśl przesympatyczną postać pani nauczycielki, która po rozstaniu z mężem postanawia rozpocząć swoje życie od nowa, jako właścicielka pensjonatu "Uroczysko" w sudeckim Malowniczym (Malowniczem..? sama do końca nie wiem jakiej odmiany użyć powinnam w tym miejscu) to nie do końca jestem w stanie skojarzyć wszystkie wątki. Często zatem sięgałam do poprzedniej części aby uzupełnić niektóre braki w lekturze - wiedziona bowiem nie do końca przyjemnym doświadczeniem, związanym ze "Szczęściem w cichą noc" Anny Ficner-Ogonowskiej, kiedy to co chwila irytowałam się ze względu na pewną nieznajomość faktów tym razem wypożyczyłam z biblioteki oba tomy. I, jak okazało się później, słusznie zrobiłam :)

Z całą pewnością uznać można, że pisarek rzędu pani Magdaleny nie brakuje na dzisiejszym rynku wydawniczym. Zapoczątkowany chyba najbardziej...

beataj | 2012-12-06
Przeczytana: 06 grudnia 2012

Ciepła, w sam raz na przedświąteczną gorączkę. Pokazuje, że zakupy, przygotowania, szaleństwo kto-co-jak nie jest najważniejsze. Najważniejsze są uczucia oraz ludzie bliscy sercu. I jeszcze czas na zastanowienie, na wyciszenie, na spokojne spojrzenie na życie

anek7 | 2011-05-18
Na półkach: Przeczytane, Włóczykijka
Przeczytana: 12 marca 2011

Magdalena Kordel zadebiutowała kilka lat temu książką „48 tygodni”, natomiast w ubiegłym roku nakładem wydawnictwa „Prószyński i S-ka” ukazało się „Uroczysko” i jego kontynuacja „Sezon na cuda”, która to ostatnia książka dzięki akcji „Włóczykijka” kilka dni temu trafiła w moje ręce. Nie czytałam niestety „Uroczyska”, ale od razu uspokajam innych czytelników, że nie przeszkadza to prawie wcale w odbiorze tej książki.

Bohaterka powieści trzydziestokilkuletnia Maja prowadzi pensjonat „Uroczysko” w Malowniczem, niewielkim miasteczku gdzieś w Sudetach. Jest po rozwodzie, ma nastoletnią córkę Marysię, trzy psy, kota i krowę Kasandrę. Razem z nią mieszka jej przyjaciółka Jagoda, która jest lekarzem. Oprócz tego w tym samym domu, aczkolwiek „odmurowany” zamieszkuje sympatyczny pszczelarz - niejaki pan Florian Miodek. Żeby dopełnić listę najbliższych głównej bohaterki trzeba wymienić jeszcze weterynarza Czarka, który jest w Mai wyraźnie zakochany. Ponieważ pensjonat nie przynosi jeszcze...

Gosik62 | 2016-11-17
Przeczytana: 17 listopada 2016

Świetna kontynuacja "Uroczyska". Ciepła, pełna humoru opowieść o mieszkańcach Uroczyska i Malowniczego. Napisana lekkim językiem, szybko się czyta. Odskocznia od codzienności, tym bardziej że czas akcji w powieści to grudzień i zbliżające się święta, a i u nas już zaczyna się przedświąteczna gorączka. Miłość, dobro, bezinteresowna pomoc, przyjaźń ... autorka przekonuje nas, że te ponadczasowe postawy obowiązują zawsze i wszędzie, a okazane dobro powraca.

Magdalena Kordel porozmawia z czytelnikami. Video-chat na żywo!

We wtorek 8 września o godz. 21.00 odbędzie się nietypowy wieczór autorski. Magdalena Kordel spotka się z nami online i na żywo odpowie na Wasze pytania.