978-83-7308-841-2
animaloterapia, terapia, wychowanie

Prezentowany program powstał w przedszkolu integracyjnym przy współpracy z Fundacją „Ama Canem”. Jest to innowacyjna forma działalności przedszkolnej, wykorzystująca psy do celów edukacyjnych. Istotą programu jest nauka bezpiecznego kontaktu dziecka ze zwierzęciem, otwarcie dzieci na nowe doświadczenia, nauczenie szacunku do zwierząt. Ważnym elementem programu są działania, które mają na celu...

Istotą programu jest nauka bezpiecznego kontaktu dziecka ze zwierzęciem, otwarcie dzieci na nowe doświadczenia, nauczenie szacunku do zwierząt. Ważnym elementem programu są działania, które mają na celu wykorzystanie potencjału dzieci oraz usprawnienie ich funkcji motorycznych. Program obejmuje także współpracę z rodzicami. Wielkim sukcesem tego programu jest udział przedszkolaków w różnego rodzaju imprezach i spotkaniach, które pełnia funkcje społeczno-edukacyjne.

Polecamy tę książkę wszystkim nauczycielom oraz rodzicom, ponieważ jej treści mogą być wykorzystane w wielu sytuacjach międzyludzkich, z którymi spotyka się dziecko.

Polecamy również:

asnna | 2013-08-09
Przeczytana: 09 sierpnia 2013

Piękny zamysł, szlachetna idea, świetna realizacja. Tylko znów ręce opadają na wciąż pokutujące (rok wydania: 2008) banialuki o dominacji... Zejdźmy na ziemię, zwierzęta nie chcą być naszymi panami, one są obok nas i świetnie się z tym czują :)

marlen | 2013-05-27
Na półkach: Przeczytane, Kynologia, 2014