Charles J Whitman

Wydawnictwo: Prometeusz
literatura faktu
ufo

Do wszystkich, których to dotyczy. Właśnie odebrałem życie mojej matce. Jestem przez to rozstrojony. Jakkolwiek czuję, że jeżeli istnieje niebo, ona się tam teraz znajduje. A jeśli nie ma życia po śmierci, uwolniłem ją chociaż od cierpienia na ziemi....

Ruda | 2016-12-23
Przeczytana: 23 grudnia 2016

Nie rozumiem pozytywnych opinii o tej pozycji. Do części merytorycznej nie mam zarzutów jednak język... Mam wrażenie że moje wypracowania w liceum były lepiej pisane! Bardzo wiele potocznych, niezręcznych sformułowań, które w żadnym wypadku w takiej pozycji nie powinny się pojawić - autor jawi się przez ich pryzmat jako "chłopak z ulicy" co bardzo kontrastuje z wiedzą w książce przedstawioną. Bardzo szkoda, że styl jest jaki jest - na pewno nie sięgnę po inne książki autora, mimo ciekawiącej mnie tematyki.

| 2011-07-01
Na półkach: Mam, Przeczytane

Bardzo dobrze przedstawiona psychika mordercy. Świetna pozycja!!!

marika3333 | 2012-02-22
Przeczytana: 22 lutego 2012

Bardzo dobra pozycja z literatury faktu. Przytoczone treści listów, treści dokumentów sądowych i akt policyjnych, do tego ocena autora.
Doszukałam się trzech błędów, ale to raczej błędy drukarskie.
Czasami jednak autor używa zbyt fachowego słownictwa, które bywa niezrozumiałe dla zwykłego czytelnika.

Schwarzi | 2015-04-12

Krótka książeczka opisująca biografię masowego mordercy.
Uważam, że najważniejsze informacje (łącznie z przedstawioną po krótce psychologią zabójcy) zostały zachowane.

Violetta Marczak | 2018-03-14
Natsu | 2018-02-04