HTML XHTML i CSS Biblia

7 (11 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
HTML, XHTML, and CSS Bible, 4th Edition
978-83-246-2023-4
nataliaaa1987

W książce "HTML, XHTML i CSS. Biblia. Wydanie IV" znajdziesz wszystkie niezbędne informacje, dzięki którym stworzysz profesjonalną, zgodną ze standardami witrynę WWW. Autorzy omawiają tu tak istotne kwestie, jak jednostki miary wykorzystywane w projektowaniu stron, formatowanie tekstów, prezentacja danych tabelarycznych i wszystkie inne problemy, które spotkasz w swojej codziennej pracy. Ponadto w trakcie lektury nauczysz się projektować formularze oraz osadzać elementy multimedialne. Najnowsze wydanie tej cenionej książki poszerzone zostało o takie tematy, jak wykorzystanie mikroformatów, przygotowanie stron dla urządzeń przenośnych oraz obsługa modelu DOM. Podręcznik ten stanowi niezastąpione źródło wiedzy na temat HTML, XHTML oraz CSS. Jego zawartość z pewnością doceni każdy profesjonalista, a osoby początkujące w jednym miejscu znajdą odpowiedź na wszystkie pytania.

Anielka | 2015-05-16
Na półkach: Informatyka, Przeczytane

Moja ocena odnosi się do wcześniejszej edycji książki niż tej na obrazku - z tego co przeglądałam to nowsza wersja jest pozbawiona działów dotyczących JavaScriptu i innych tematów pobocznych.

Zdecydowanie to nie jest "biblia", raczej samouczek. Mi pomogła ona w gimnazjum wdrożyć się w tworzenie stron oraz dawała wygodną platformę do dalszej nauki języków. Była ona moją pierwszą książką informatyczną która wdrożyła mnie w ten temat i pod tym względem spełniła swoje zadanie perfekcyjnie. Wystawiłabym notę 8, ale gdybym zabrała się do niej obecnie to książka ta dostałaby o wiele wiele niższą notę (przede wszystkim jest przestarzała, są bardziej skuteczne i szybsze interaktywne kursy w internecie). Po prostu ta książka nie przetrwała próby czasu.

Dawid_Kucfir | 2016-08-05
Krzysztof Młodawski | 2015-01-18