ZARZąDZANIE PROJEKTEM EUROPEJSKIM

Wydawnictwo: Polskie Wydawnictwo Ekonomiczne
8320816564
biznes, finanse

Projekty europejskie, czyli projekty współfinansowane ze środków Unii Europejskiej, stają się trwałym elementem wspomagającym rozwój gospodarczy i społeczny w Polsce. Efektywne wykorzystanie pozyskanych środków zależy w znacznym stopniu od doboru właściwej metody planowania i realizacji projektów europejskich, czyli od zastosowania skutecznej metodyki zarządzania tymi projektami. Autorzy, zajmujący się problematyką zarządzania projektem europejskim nie tylko od strony teoretycznej, ale i praktycznej, opisali funkcjonalny i instytucjonalny system realizacji projektów, metodykę zarządzania cyklem projektu, planowanie projektu europejskiego, kwalifikowalność wydatków w projekcie europejskim, rachunek efektywności projektów europejskich, ewaluację, monitorowanie i kontrolę projektów europejskich, organizowanie zespołów projektowych, zasady stosowania procedur zamówień publicznych w projektach europejskich.Całość została zilustrowana dwoma rozbudowanymi przykładami projektów, a do każdego rozdziału dołączono spis literatury uzupełniającej, pozwalającej na pogłębienie wiedzy z zakresu zarządzania projektem europejskim. .

Magda | 2014-06-14
Krzysiek | 2014-01-18