Dzieje dyplomacji

83-7441-429-4
dyplomacja, XIX wiek, XX wiek, Europa
historia
PanicDemonic

"Książka przedstawia powszechne dzieje dyplomacji, ogrom materiału powoduje jednak, jeśli idzie o czasy dawniejsze, ograniczenie relacji do najważniejszych wątków, więcej mówi o dyplomacji nowożytnej i najnowszej, a więc o wiekach XIX i XX. Z natury rzeczy najwięcej miejsca poświęcono dyplomacji w naszym, tj. śródziemnomorskim i europejskim centrum cywilizacyjnym. Historia dyplomacji polskiej, która jest nam najbliższa została wpleciona w dzieje europejskie."

GeeN | 2016-12-23
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Historia