Upadek i śmierć szacha Iranu

978-83-89899-92-7
Iran, Szach, Pahlawi
literatura faktu
Hanna

"Autor opisuje końcowe lata panowania Mohammada Rezy Pahlawiego, ostatniego szacha Iranu. (...) Książka podaje fakty, na ogół nieznane polskiemu czytelnikowi, których znajomość pomoże zrozumieć metody działania islamskiego terroryzmu." źródło: okładka książki

Hanna | 2010-10-20
Przeczytana: 20 października 2010

Profesor Houchang Nahavandi był jednym ze bezpośrednich świadków ostatnich lat panowania Szacha Iranu. Po latach, z perspektywy czasu, zdecydował się spisać swoje świadectwo, rzucając nowe światło na historię sprzed lat. Relacja ta jest wyważona, unikająca skrajnych ocen, a jednak jednoznacznie pokazująca, że wizja upadku Szacha dostarczona przez zachodnie media dość znacznie odbiega od prawdy. Książka zdecydowanie warta polecenia, mimo pewnej toporności stylu. Pozwala spojrzeć na nie tak odległą historię i zinterpretować ją na nowo, co może dostarczyć bardzo ciekawych wniosków, zwłaszcza w kontekście obecnej sytuacji na świecie.

Noushin | 2016-08-09
Na półkach: Iran <3, Przeczytane