Milcząca kobieta. Sylvia Plath i Ted Hughes

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
The Silent Woman. Sylvia Plath & Ted Hughes
83-7150-215-X
Róża_Bzowa

Książka nie tylko o życiu i twórczości sławnej, tragicznie zmarłej poetki, lecz także rozprawa z tymi dla których cudze życie jest przedmiotem manipulacji, plotkarskich popisów i niewybrednych dociekań.

Z "Milczącej kobiety. ..." dowiedziałam się kilku ciekawych rzeczy, poznałam osoby z jej najbliższego otoczenia. Nie uznałabym tego za biografię, choć mimo wszystko ma trochę taki charakter. Malcolm ukazuje niektóre rzeczy w innym świetle, podkreśla rzeczy o których wcześniej nie pomyślałam. To mi się właśnie najbardziej podoba w tego rodzaju literaturze. Przede wszystkim jednak zbyt mało tu samej Sylvii. To przesądziło o mojej ocenie. Polecam, choć więcej dadzą wam "Dzienniki" samej Sylvii. Ta książka to bardziej opis mechanizmu tworzenia biografii, niż życia Sivvi. A szkoda...

Ewa | 2011-08-08
Przeczytana: 07 sierpnia 2011

Interesująca. Chwilami wybiegająca poza interesowane mnie wątki, ale niezła. Dałabym 3,5 gwiazki, ale z racji tego, że nie można daję 4. Niech będzie.

NataliaPłatosz | 2017-01-05
Mlg | 2016-07-08