Pajęczyna wiedzy. Do Stonehenge i z powrotem oraz inne wyprawy w krainę nauki

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
The Knowledge Web. From Electronic Agents to Stonehenge and Back – And Other Journeys Through Knowledge
978-83-7648-480-8
cywilizacja
Pistacia

Zabawna, a zarazem bardzo pouczająca "Pajęczyna wiedzy", to fascynująca intelektualna podróż po zapętlonych szlakach rozwoju naszej cywilizacji. James Burke pokazuje, w jaki sposób najróżniejsze pomysły, zadziwiające przebłyski intuicji i ludzkiej fantazji splatają się ze sobą, tworząc ogromną sieć powiązań w czasie i przestrzeni. W ten sposób powstaje sieć, której każdy element jest w ten czy inny sposób połączony z innymi elementami.

Porównując swój otwarty, wielowątkowy sposób traktowania tematu do podróży w Sieci, Burke w prosty sposób mówi o sprawach niezwykle złożonych. Zataczając pełne koło, intelektualna wyprawa odwiedza prawie 200 wzajemnie powiązanych punktów na mapie historii nauki.

[opis wydawcy]

Marek Rygiel | 2016-05-21
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 21 maja 2016

Nie polecam. Mimo mnóstwa fascynujących recenzji, ta książka to po prostu zwykły groch z kapustą.

Michał | 2016-02-06
Dama | 2015-05-28