Trzynasty występek. Opowiadania

Okładka książki Trzynasty występek. Opowiadania Edmund Niziurski
Okładka książki Trzynasty występek. Opowiadania
Edmund Niziurski Wydawnictwo: Wydawnictwo Harcerskie Seria: Biblioteka Młodych literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Biblioteka Młodych
Wydawnictwo Harcerskie
1976-01-01
1976-01-01
literatura współczesna literatura polska XX wiek literatura młodzieżowa opowiadanie

Coś wspaniałego, humor fantastyczny, kwiczałam jak dzik ;)

Coś wspaniałego, humor fantastyczny, kwiczałam jak dzik ;)

Ostatnio czytana w podstawówce, kupiłem nowy/stary egzemplarz w antykwariacie, przekartkowalem z braku czasu-CUDO ! Niziurski to klasyk tak jak Gombrowicz, Mickiewicz czy Miłosz. Czysta przyjemność czytania.

Świetny zbiór opowiadań. Część z nich znałem już z innego zbioru, ale kilku nie. Naprawdę można się pośmiać z haseł typu "karygodne usterki techniczne w transmitowaniu podpowiedzi". Kocham taki humor.

Trzynasty występek cóż mogę o nim powiedzieć. Jak to nizurski powiedział opowiadania są raczej jako owoc jego słabości niż mocy. Samo opowiadanie trzynasty występek złe nie jest ale ten tom opowiadań do najmocniejszych stron nizurskiego nie należy ale zły nie jest. Jednak najfajniejszymi opowiadaniami są Nikodem czyli tajemnica gabinetu, sprawa klarneta. lalu koncewicz, broda i miłość oraz biała noga i chłopak z targówka też fajne są. A najsłabszym według mnie opowiadanie jest równy chłopak i rewus. Podsumowując no nizurski powieści pisałeś lepsze niż opowiadania ale daje ci jeszcze szanse w drugim tomie opowiadań(dzwonik od świętego floriana) którego jeszcze nie czytałem

Świetne opowiadania młodzieżowe, ale poruszające powazne tematy.

Świetne opowiadania młodzieżowe, ale poruszające powazne tematy.

1994

1994

Bardzo ciekawa i zabawna książka. Polecam bardzo serdecznie :)

Bardzo ciekawa i zabawna książka. Polecam bardzo serdecznie :)

• Dzieciństwo
  • Z dzieciństwa