Po tamtej stronie życia

Tłumaczenie: Radosław Nowakowski
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Okolice Nieskończoności". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Diogenes
Is there life after death ?
83-1729-636-3
filozofia i etyka
adzik8

To co dzieje się z duszą po śmierci od zawsze pasjonuje człowieka. Czy istnieje życie po śmierci ? Ci, którzy przeżyli śmierć kliniczną twierdzą, że tak. Książka zawiera opisy ludzi, którzy tego stanu doświadczyli oraz konfrontacje autora tych relacji z nauką.

skarbka78 | 2014-10-08
Przeczytana: 08 października 2014

"Po tamtej stronie życia" przedstawia bardzo ciekawą tematykę, jednak w niezwykle nieprzystępny sposób. Zostały w niej opowiedziane interesujące historie z pogranicza śmierci, o aniołach, duchach, reinkarnacji. Fascynujące fakty przyćmiewają jednak nudne rozważania autora, które bardziej przypominają rozprawę doktorską, niż książkę dla przeciętnego czytelnika :-(

"Relacje osób, które znalazły się w stanie śmierci klinicznej, doświadczenie przebywania poza własnym ciałem, wizje osób towarzyszących umierającemu to tylko niektóre z fenomenów, na zbadanie których zdecydował się profesor Kastenbaum. Występując na przemian w roli obrońcy i krytyka rozważanych koncepcji, stara się zachować naukowy obiektywizm i bezstronność. Choć rozważania nie prowadzą do jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, czy istnieje życie po śmierci, autor nie wyklucza jakiejś formy bytowania poza granicą życia. A więc na zawsze istniejemy?

Profesor Robert Kastenbaum jest znanym amerykańskim psychologiem...

| 2016-10-26
Klara Maszkaron | 2015-05-31