8320816343
biznes, finanse

Książka jest podręcznikiem wprowadzającym w problematykę rynków finansowych. Jest przeznaczona dla studentów uczelni ekonomicznych, wyższych szkół biznesu, a także dla wszystkich, których interesuje dynamiczny i przyciągający coraz więcej uwagi żywioł rynków finansowych. Pierwsze rozdziały książki dotyczą rodzajów instrumentów finansowych oraz specyfiki zarządzania portfelami papierów wartościowych w różnych instytucjach finansowych. Relatywnie dużo uwagi poświęcono instrumentom pochodnym, których pojawienie się było w ostatnich dekadach przyczyną swoistej rewolucji w zarządzaniu finansowym. W dalszych rozdziałach książki jest omówione, skąd wieją wiatry oczekiwań, które wpływają na ceny papierów wartościowych. Oczekiwania te dotyczą głównie przyszłego stanu koniunktury i polityki pieniężnej banków centralnych.

Kinga | 2015-02-20
Na półkach: 2015, Przeczytane