Tajemnica Gwiazdy Betlejemskiej

Wydawnictwo: Świat Książki
83-247-0002-1
Edith

Czym była Gwiazda Betlejemska, bodaj najtrwalszy element świąt Bożego Narodzenia? W teologii chrześcijańskiej uważa się ją za znak nadprzyrodzony. Autor, historyk astronomii, opowiada, jak ustalić datę pojawienia się Gwiazdy, i wyjaśnia, dlaczego można zakładać, że Jezus urodził się kilka lat wcześniej. Czy zatem powinniśmy zmienić kalendarz? Pasjonująca wyprawa w czasie i przystępnie omówiony przegląd teorii, źródeł historycznych, dawnych pism religijnych i naukowych oraz poglądów współczesnych astronomów, dotyczących początku naszej ery.

Maciej | 2012-10-19
komestor | 2014-01-04