Płatki na wietrze

Tłumaczenie: Małgorzata Cendrowska
Cykl: Upadłe Anioły (tom 2)
Wydawnictwo: Da Capo
Petals in the storm
Wanda

Było czterech Upadłych Aniołów, czterech chłopców, którzy zaprzyjaźnili się w czasie studiów w Eton: Nicolas, Rafe, Lucien i Michael. Powieść o Rafe rozgrywa się w okresie regencji w czasie rokowań po bitwie pod Waterloo. Rafe jedzie do Paryża, gdzie spotyka się z angielską agentką. Nie jest to ich pierwszy kontakt, wcześniejsze spotkania skończyły się tragedią. Czy teraz będzie inaczej?

Zimny zmysłowy Rafe Whitbourne zdobył sobie w angielskich buduarach opinię rozpustnika. Kiedy na prośbę przyjaciela jedzie do Paryża, by wypełnić ważną misję i spotkać się z hrabiną Magdą Janos, okazuje się, że ta czarująca kusicielka nie jest hrabiną, lecz podstępną dziwką, która przed laty go zdradziła - jedyną kobietą, którą naprawdę kochał.

Powieści Mary Jo Putney są mocno osadzone w realiach czasów, w których rozgrywa się często dramatyczna akcja. Ponadczasowi są ludzie - ich pasje i namiętności, nienawiść, zazdrość i miłość. Po książki z cyklu o Upadłych Aniołach chętnie sięgną czytelniczki powieści Amandy Quick i Karen Robards.

źródło opisu: Wydawnictwo Da Capo, 1997

Ewelynn | 2014-10-20
Przeczytana: 20 października 2014

Dla osób które lubią romanse historyczne książka godna polecenia. Dialogi i opisy są bardzo ciekawe. Nie trzeba czytać pierwszej części ponieważ nie ma nawiązań może ze 2 ale nic nieznaczące. Ona to dojrzała kobieta która wie czego chce od życia teoretycznie tak naprawdę jest pokrzywdzoną przez los kobietą która jakoś się trzyma dzięki swojemu przyjacielowi Robinowi. On to rozpustnik który nie pozwala sobie na żadne głębsze uczucia raz stracił ukochaną przez własną głupotę i nie chce więcej popełnić tego błędu. Wątek szpiegowski był ciekawy nie dało się domyślić na początku kto jest donosicielem i kto jest zamachowcem jak to jest zazwyczaj. Jedyne do czego mogę się przyczepić to to że potencjalnych zamachowców było za dużo i porostu się gubiłam.

Martini | 2011-03-05

Bardzo wciągająca, pełna akcji, namiętności. Ogromnym plusem jest sam Rafe ;D

milanowa | 2013-03-22
Przeczytana: 18 marca 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Historia lekka i wciągająca, chociaż stała się taka w dość późnym momencie akcji - dla mnie. Hrabina Maggie Jones ( Margot Ashton )była moim ideałem kobiety. Mądra, przebiegła i atrakcyjna. Chciałabym mieć jej odwagę i inteligencję. Rafe , książę Cavdoru, zachowywał się na początku trochę jak typowy playboy, jednak podobało mi się to, że zmienił się i zrozumiał błędy swojej młodości. Robin , a tak naprawdę Robert Andreville, był dla mnie tajemniczą postacią, oczywiście do czasu rozmowy w celi. Niezbyt lubiłam tą postać, jednak przy jej ostatnim wystąpieniu w fabule, moje serce zabiło szybciej i zrobiło mi się tak smutno, że pragnęłam odwrócić bieg książki i sprawić, żeby to za niego wyszła Maggie. Jednak ta myśl minęła, kiedy wciągnęły mnie ogrody i splotły swoje gałęzie oraz zakleszczyły morzenia na moich dłoniach. Nieszczęśliwa miłość zawsze boli, jednak nie okazuje się tego bólu ze względu na radość osoby kochanej.. De Venner, Roussaye, lord Castlereagh oraz von Ferenbach byli...

dynamis | 2014-10-13
Przeczytana: 18 września 2014

Lekka i przyjemna w czytaniu kobieca lektura. Można w niej znaleźć zabawne sytuacje jak również dość interesujące dialogi między bohaterami. Szczegółowe opisy umieszczone w książce pozwalają na wyobrażenie sobie wyglądu bohaterów, ich ubioru, miejsc w których się znajdują.

Mollinka_90 | 2016-07-09
Przeczytana: 2014 rok