Żywe trupy: Czym się staliśmy

Tłumaczenie: Maciej Drewnowski
Cykl: Żywe Trupy (tom 10)
Wydawnictwo: Taurus Media
The Walking Dead, Volume 10: What We Become
zombie, żywe trupy
komiksy
Ola

Smakowity kąsek dla fanów takich filmów jak "Noc żywych trupów", "Wysyp żywych trupów" czy "28 dni później". Nieszablonowi bohaterowie, niespodziewane zwroty akcji i zombi, czyhające na ludzi za każdym rogiem. Ale nie tylko. Po ten komiks powinien sięgnąć każdy, kto lubi dobrze opowiedziane historie. Rick był wzorowym policjantem w małym amerykańskim miasteczku. Ranny podczas służby, trafił...

Rick był wzorowym policjantem w małym amerykańskim miasteczku. Ranny podczas służby, trafił do szpitala w stanie śpiączki. Obudził się już w innym świecie. Świecie, który opanowały stwory. Rick stanął przed niezwykle trudnym zadaniem - w świecie pełnym zombi musi odnaleźć swą żonę i dziecko. Ale najpierw przeżyć każdy kolejny dzień. A nie jest to łatwe.

Scenariusz do "Żywych trupów" napisał Robert Kirkman, który ma na swoim koncie kontrowersyjny komiks "Battle Pope" (o papieżu zwalczającym zło karabinem maszynowym) i "Invincible" (nowe spojrzenie na superbohaterów). Za grafikę pierwszych zeszytów odpowiedzialny jest Tony Moore, młody, obiecujący rysownik, który współpracował z Kirkmanem przy "Battle Pope". Moore od lat fascynuje się tematyką zombi, co widać w jego pracach.

ChicaDeAyer | 2016-01-21
Przeczytana: 21 stycznia 2016

Z powodu zupełnego braku czasu przeprosiłam się z krótszymi formami literackimi – nie będę narzekać z tego powodu, bo zazębia się to z moim noworocznym postanowieniem kontynuowania (i być może dokończenia) tej serii w roku 2016 r.

Ten tom szczególnie do mnie trafił, bo w miarę upływu czasu egzystowania w post-apokaliptycznym świecie opanowanym przez żywe trupy, ewolucji ulegają nie tylko ludzie wartości i priorytety, ale przede wszystkim psychika. Cieszy mnie fakt, że autorzy skupili się na aspekcie przeobrażeń zachodzących w ludzkiej sferze umysłowości i spustoszeń weń uczynionych. Skonfrontowanie tego z ostatnimi pokładami człowieczeństwa, jakie jeszcze tkwią w bohaterach daje czytelnikowi możliwość obserwacji wewnętrznej batalii, co wpływa na atrakcyjność komiksu.

Villiana | 2015-03-26
Przeczytana: 26 marca 2015

„To nie jest pierwszy raz, kiedy muszę się zastanawiać, czy nadal jestem człowiekiem. I pewnie nie ostatni…”

Taak, bohaterowie, a w szczególności Rick zmagają się ze swoimi wewnętrznymi demonami, dość przerażające jest to, do czego może posunąć się człowiek, żeby przetrwać i żeby chronić ludzi, których kocha. Można powiedzieć, że po roku życia w świecie zombie, człowieczeństwo zostało utracone.

„Ci, którzy nie potrafią przełączyć się ze zwykłych ludzi w bezwzględnych morderców… to właśnie oni włóczą się wokół, usiłując nas pożreć. Zrobiliśmy to, co trzeba było. A to, czy sobą gardzimy nie ma znaczenia… póki żyjemy.”

Okrutny świat, chyba nie mam nic więcej do dodania.

Paweł Gryniewicz | 2012-10-30
Na półkach: Przeczytane, Komiksy

Podwyższenie poziomu jak dla mnie. Znowu możemy obserwować zmiany zachodzące w ludzkiej psychice kiedy już nie ograniczają nikogo zasady społeczne

pumkq | 2016-04-11
Przeczytana: 11 kwietnia 2016

Jakoś się powoli toczy do przodu.

Rick Grimes | 2012-12-14
Przeczytana: 10 grudnia 2012

Bardzo cięzki numer, ale według mnie tym bardziej wartościowy.

Mikołaj Ka | 2016-11-25
Dzasta | 2016-11-18