Żywe trupy: Tu pozostaniemy

The Walking Dead, Volume 9: Here We Remain
zombie, żywe trupy
komiksy
Ola

Smakowity kąsek dla fanów takich filmów jak "Noc żywych trupów", "Wysyp żywych trupów" czy "28 dni później". Nieszablonowi bohaterowie, niespodziewane zwroty akcji i zombi, czyhające na ludzi za każdym rogiem. Ale nie tylko. Po ten komiks powinien sięgnąć każdy, kto lubi dobrze opowiedziane historie. Rick był wzorowym policjantem w małym amerykańskim miasteczku. Ranny podczas służby, trafił...

Rick był wzorowym policjantem w małym amerykańskim miasteczku. Ranny podczas służby, trafił do szpitala w stanie śpiączki. Obudził się już w innym świecie. Świecie, który opanowały stwory. Rick stanął przed niezwykle trudnym zadaniem - w świecie pełnym zombi musi odnaleźć swą żonę i dziecko. Ale najpierw przeżyć każdy kolejny dzień. A nie jest to łatwe.

Scenariusz do "Żywych trupów" napisał Robert Kirkman, który ma na swoim koncie kontrowersyjny komiks "Battle Pope" (o papieżu zwalczającym zło karabinem maszynowym) i "Invincible" (nowe spojrzenie na superbohaterów). Za grafikę pierwszych zeszytów odpowiedzialny jest Tony Moore, młody, obiecujący rysownik, który współpracował z Kirkmanem przy "Battle Pope". Moore od lat fascynuje się tematyką zombi, co widać w jego pracach.

ChicaDeAyer | 2015-11-28
Przeczytana: 28 listopada 2015

Po poprzedniku który wywrócił fabułę do góry nogami, nadeszła faza względnego spokoju. Twórcy zrobili podglebie do dalszych części przygód naszych ocalałych bohaterów, wprowadzając kilka nowych twarzy i splatając - choćby na chwilę - ich losy z ekipą Ricka. Spodobało mi się ukazanie rozterek psychicznych oraz brzemienia straty, z jakim zmaga się były policjant - wreszcie dało się odczuć jakieś emocje, bo poprzednio miewałam zastrzeżenia co do tego elementu. Spustoszenie i wyzucie wartości w obliczu nowej sytuacji to jedno, ale nikt nie jest z kamienia i zdrowe odruchy nie mogły zostać od tak derogowane - miło, że wreszcie zwrócono na to uwagę.

Villiana | 2015-03-24
Przeczytana: 24 marca 2015

Cóż, nie specjalnie lubię Ricka, mimo to, iż jest on głównym bohaterem całej tej zombie-opowieści, innych bohaterów darzę sympatią bardziej. Dlatego w tej części troszkę dla mnie wiało nudą, ale jeśli mam oceniać obiektywnie rozterki, które targają Rickiem po śmierci żony, to całość jest zdecydowanie na plus. Nie przepadam też za Abrahamem i jego ekipą, ale muszę przyznać, że jego komiksowa wersja była bardziej z jajem. Ogólnie dobry wstępniak przed dalszymi wydarzeniami.

Uwaga! Cytat obfituje w wulgaryzmy.

„Pozwólcie, że wam wytłumaczę, jak teraz działa świat… […] Każdy gnijący trupio-żywy skurwiel, który właśnie usłyszał ten strzał wstanie i zacznie zmierzać w tym kierunku. Ten odgłos oznacza ludzi… a ludzie oznaczają mięso. Niektóre są blisko… I mogą tu trafić. Ponieważ zdecydowaliście się na mieszkanie w jednym miejscu – to może być problem. Większość z nich nie jest w stanie iść po prostej i jest głupia jak but… Te stracą zainteresowanie albo skręcą w inną stronę. Ale...

Luelle | 2015-07-21
Przeczytana: 20 lipca 2015

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

"-Halo, halo, Rick, tu Lori" :D schiza Rick dobra, tak samo jak jego pogawędki ze zmarłą żoną. Grupa się odnalazła i teraz niepewnie kroczą w przyszłość, przynajmniej razem. A no i się pojawił Rudy, Rosita i Mądrala :D

Tomek | 2013-06-15
Przeczytana: 15 czerwca 2013

Nie chcę spoilerować, dlatego napiszę tylko, ze ten komiks jest genialny.

pumkq | 2016-04-11
Przeczytana: 11 kwietnia 2016

Mało akcji, dużo fabuły ale czyta się nadal dobrze.

Paweł Gryniewicz | 2012-10-15
Na półkach: Przeczytane, Komiksy

Dobry tom, nie nudzi się

Mikołaj Ka | 2016-11-25
Dzasta | 2016-11-18