Żywe trupy: Stworzeni by cierpieć

The Walking Dead, Volume 8: Made To Suffer
zombie, żywe trupy
komiksy
Ola

Świat, jaki znaliśmy, już nie istnieje. Nie ma władzy. Nie ma supermarketów. Nie ma telewizji. Za to są Stwory. Ciągle głodne, bezustannie polujące na ludzi i zwierzęta. Poruszają się dzięki dziwnej namiastce życia, choć tak naprawdę są martwe. ŻYWE TRUPY. W świecie opanowanym przez śmierć nie wystarczy rozpamiętywanie utraconych dni. Musimy walczyć, by kiedyś móc rozpocząć nowe życie.

ChicaDeAyer | 2015-11-26
Przeczytana: 26 listopada 2015

Wow. No i się stało - tak jak poprzednio narzekałam na ślimacze tempo, tak tutaj pęd wręcz był szaleńczy. Akcja, akcja, jeszcze raz akcja. Twórcy zafundowali kilka niedopowiedzeń i trochę tajemnic, które na pewno zostaną rozwikłane w kolejnych częściach. Szeregi naszych bohaterów zostały solidnie przetrzebione, a los kilku innych nie jest jeszcze znany - jedno jest pewne, Gubernator nie powiedział ostatniego słowa. Tak samo jak Rick, któremu towarzyszymy od początku serii - zwłaszcza że dostał nowy, osobisty bodziec do działania. Jest ciekawie, jak do tej pory chyba najlepsza część serii.

Villiana | 2015-03-22
Przeczytana: 22 marca 2015

Wow! Ta część była naprawdę mocna. Dosłownie wchłonęłam całość i nic poza treścią nie miało dla mnie znaczenia.

Gubernator powraca i jest naprawdę wkurzony. Mało która postać wywołuje we mnie takie emocje jak on. Jest ostro popaprany i jego szaleństwo w głównej mierze napędzałao akcję. Dzięki niemu działo się dużo, szybko i nie można było przewidzieć absolutnie niczego.

Teraz zaczynam powoli cieszyć się z tego, że wydarzenia w komiksie nieco różnią się od serialowych, jedne na plus, inne na minus, ale pomimo tego, że znam serial, mogę również delektować się treścią komiksu i otworzyć usta ze zdziwienia od czasu do czasu.

"Daj tatusiowi buzi"... O tak, Gubernator zdecydowanie rządzi :D

Luelle | 2015-07-20
Przeczytana: 20 lipca 2015

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Jak ja nie cierpię Gubernatora! Co za gnida! Bardzo smutny, wzruszający i przygnębiający tom. Tyle dobrych postaci zginęło ;/
P.S Nie potrafię po przeczytanym tomie nie odnieść się do serialu, który obejrzałam najpierw. Jak mogli zepsuć tak świetnych bohaterów jak Tyresee i Lori. No kurde, nie cierpiałam ich w serialu a w komiksie są ciekawie prowadzeni i interesujący.

Zuza Pytkowska | 2015-01-10
Na półkach: 2015, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 10 stycznia 2015

To mój pierwszy komiks The Walking Dead (wiem, że to dziwne, bo to 8. tom, ale taki dostałam na Gwiazdkę) i jako fanka serialu jestem zaskoczona jak bardzo rozmijają się ze sobą papierowi i telewizyjni bohaterowie. Jednakże bardzo polecam komiks i sama mam nadzieję niedługo przeczytać poprzednie i kolejne tomy.

comboometga | 2016-07-05
Na półkach: Żywe Trupy, Przeczytane
Przeczytana: 29 czerwca 2016

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Śmierć Lori bardzo mną wstrząsnęła.
Nie wiedziałam, jak bardzo przywiązana byłam do jej postaci, dopóki nie wpadłam w histerię i nie musiałam odłożyć komiksu na bok.
Wielki cios...

Klaudia Gorczyca | 2014-11-12
Na półkach: 2014, Komiksy, Przeczytane
Przeczytana: 12 listopada 2014

Czasami nie mogę uwierzyć, jak bardzo różny od serialu jest komiks.

Paweł Gryniewicz | 2012-10-30
Na półkach: Przeczytane, Komiksy

Dużo akcji i ciężko domyślić się co będzie dalej więc pozytywnie ;)

pumkq | 2016-04-11
Przeczytana: 11 kwietnia 2016

Najlepszy z dotychczasowych tomów. Po prostu majstersztyk.

Tomek | 2013-06-14
Przeczytana: 14 czerwca 2013

Genialne! Jak dotąd najsmutniejsza część, ale ukazująca co wojny i konflikty z nami robią.

ulfjkl | 2017-01-06