Żywe trupy: Cisza przed burzą

The Walking Dead, Volume 7: The Calm Before
zombie, żywe trupy
komiksy
Ola

Smakowity kąsek dla fanów takich filmów jak "Noc żywych trupów", "Wysyp żywych trupów" czy "28 dni później". Nieszablonowi bohaterowie, niespodziewane zwroty akcji i zombi, czyhające na ludzi za każdym rogiem. Ale nie tylko. Po ten komiks powinien sięgnąć każdy, kto lubi dobrze opowiedziane historie. Rick był wzorowym policjantem w małym amerykańskim miasteczku. Ranny podczas służby, trafił...

Rick był wzorowym policjantem w małym amerykańskim miasteczku. Ranny podczas służby, trafił do szpitala w stanie śpiączki. Obudził się już w innym świecie. Świecie, który opanowały stwory. Rick stanął przed niezwykle trudnym zadaniem - w świecie pełnym zombi musi odnaleźć swą żonę i dziecko. Ale najpierw przeżyć każdy kolejny dzień. A nie jest to łatwe.

Scenariusz do "Żywych trupów" napisał Robert Kirkman, który ma na swoim koncie kontrowersyjny komiks "Battle Pope" (o papieżu zwalczającym zło karabinem maszynowym) i "Invincible" (nowe spojrzenie na superbohaterów). Za grafikę pierwszych zeszytów odpowiedzialny jest Tony Moore, młody, obiecujący rysownik, który współpracował z Kirkmanem przy "Battle Pope". Moore od lat fascynuje się tematyką zombi, co widać w jego pracach.

ChicaDeAyer | 2015-11-26
Przeczytana: 26 listopada 2015

Po bardzo dobrym poprzedniku, tutaj tempo akcji zauważalnie spada. Znowu większy nacisk położono na rozwijanie i spinanie niektórych wątków obyczajowych, co przełożyło się na to, że liczbę bardziej porywających motywów można ograniczyć do palców jednej ręki. Zaczęła mnie lekko nużyć ta sinusoida - szkoda że twórcy nie mogą utrzymać wysokiego poziomu, tylko przeplatają lepsze części z gorszymi. Za to końcówka dobrze rokuje - liczę że kolejny zeszyt zrekompensuje mi tę leniwą narrację, jaką zafundował mi niniejszy.

Villiana | 2015-03-21
Przeczytana: 21 marca 2015

Im dalej czytam, tym pojawia się więcej różnic między komiksem a serialową wersją, nie wiem jeszcze, czy mi to pasuje, czy nie, ale z całą pewnością sprawia, że obie wersje mogą istnieć obok siebie równolegle i każda z nich może naprawdę zaskoczyć.

Ta część nie podobała mi się tak bardzo, jak pozostałe, nie działo się zbyt wiele, a to co się wydarzyło, niestety rozczarowało mnie. Może i jestem zbyt bardzo przywiązana do serialu, przez co brak mi obiektywizmu, ale w kwestii pewnych wydarzeń i charakterów (mam tu na myśli Lori i Carol) uważam, że filmowcy dokonali zmian zdecydowanie na plus.

Luelle | 2015-07-17
Przeczytana: 17 lipca 2015

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Sielanka więzienna. Romanse, tragedie, wspomnienia, samotność, szczęście. Wszystkie rodzaje uczuć i wydarzeń. Nasza grupa przeżywa chwile względnego spokoju, czytając ten tom, widziałam ich beztroskę i chwile wytchnienia od zombie i śmierci. Zwykłe wieczory filmowe, czy gra w kosza, dała im namiastkę normalności. Szkoda, że nie na dłużej.

Paweł Gryniewicz | 2012-10-30
Na półkach: Przeczytane, Komiksy

Masakryczne zwolnienie tempa :/ Jedynie końcówka zachęca do przeczytania kolejnego tomu, bo bez niej chyba bym odpuścił...

comboometga | 2016-07-05
Przeczytana: 29 czerwca 2016

Niektóre osoby narzekają na to, że w tej części tempo widocznie zwalnia.
Ja jednak nie miałam z tym problemu, podobało mi się, że na chwilę się zatrzymali i nie pędzili jak szaleni do przodu, niemalże na oślep.
Czasami potrzebna jest taka mała odskocznia, by móc potem jeszcze lepiej przeżywać mocniejsze momenty.

Tomek | 2013-06-13
Przeczytana: 13 czerwca 2013

Nie zgadzam się z osobami, które twierdzą, że zwolnienie akcji w tym tomie jest złe. Wręcz przeciwnie, uspokaja nieco historię by co chwile nie działo się mnóstwo rzeczy, których byłoby zbyt wiele.

pumkq | 2016-04-10
Przeczytana: 10 kwietnia 2016

Dla mnie w tym tomie trochę wiało nudą.

Mikołaj Ka | 2016-11-25
Dzasta | 2016-11-18