Żywe trupy: To bolesne życie

The Walking Dead, Volume 6: This Sorrowful Life
zombie, żywe trupy
komiksy
Ola

Smakowity kąsek dla fanów takich filmów jak "Noc żywych trupów", "Wysyp żywych trupów" czy "28 dni później". Nieszablonowi bohaterowie, niespodziewane zwroty akcji i zombi, czyhające na ludzi za każdym rogiem. Ale nie tylko. Po ten komiks powinien sięgnąć każdy, kto lubi dobrze opowiedziane historie. Rick był wzorowym policjantem w małym amerykańskim miasteczku. Ranny podczas służby, trafił...

Rick był wzorowym policjantem w małym amerykańskim miasteczku. Ranny podczas służby, trafił do szpitala w stanie śpiączki. Obudził się już w innym świecie. Świecie, który opanowały stwory. Rick stanął przed niezwykle trudnym zadaniem - w świecie pełnym zombi musi odnaleźć swą żonę i dziecko. Ale najpierw przeżyć każdy kolejny dzień. A nie jest to łatwe.

Scenariusz do "Żywych trupów" napisał Robert Kirkman, który ma na swoim koncie kontrowersyjny komiks "Battle Pope" (o papieżu zwalczającym zło karabinem maszynowym) i "Invincible" (nowe spojrzenie na superbohaterów). Za grafikę pierwszych zeszytów odpowiedzialny jest Tony Moore, młody, obiecujący rysownik, który współpracował z Kirkmanem przy "Battle Pope". Moore od lat fascynuje się tematyką zombi, co widać w jego pracach.

ChicaDeAyer | 2015-11-11
Przeczytana: 11 listopada 2015

Jest dobrze. Nawet bardzo. Tak jak doskwierał mi brak głębi i złożoności sylwetek psychologicznych, tak tutaj okazuje się, że do Ricka dołączyli kolejni dobrze skonstruowani bohaterowie. Dzięki temu znacznie łatwiej jest wczuć się mi w wir akcji, zgłębić realia, jakim przyszło stawić czoło ocalałym. Coraz większy akcent kładzie się na konieczność przewartościowania własnego kodeksu moralnego oraz dostosowanie go do zaistniałych warunków. Czy komuś to się podoba, czy nie, przeżyją najsilniejsi, a odruchy człowieczeństwa mogą mieć zgubne konsekwencje - zwłaszcza gdy wykorzysta je osoba posługująca się prawem dżungli. No, no - czekam na dalszy rozwój wydarzeń i replikę Gubernatora. Bo nie wierzę, że takowa nie nastąpi.

Villiana | 2015-03-17
Przeczytana: 17 marca 2015

Kolejna świetna część. Dużo się dzieje, akcja gna do przodu w szaleńczym tempie.

Michonne mnie zaskakuje, w serialowej wersji jej oblicze chyba nie było aż tak wyrafinowane i perfidne, Rick również poszalał. Już nikomu nie można ufać, wszystko jest względne, tylko przetrwanie się liczy. No i dowiadujemy się, że nic tak dobrze nie smakuje jak zemsta.

Wiem z serialu, co wydarzy się dalej a mimo wszystko zabieram się za kolejną część z ciekawością i niecierpliwością.

Betoniarka | 2018-08-22
Przeczytana: 22 sierpnia 2018

Odpuszczam rozczarowanie tłumaczeniem, bo tu treść wynagradza niedociągnięcia. Historia idzie w zupełnie niespodziewaną stronę, kompletnie już różna od serialu i co ta Michonne zrobiła z gubernatorem?!? Szaleństwo. Świetny tom.

Luelle | 2015-07-17
Przeczytana: 17 lipca 2015

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Piękna zemsta Michonne, ten drań dostał na co zasłużył. Smutny tom, w którym znalazło się też miejsce na matczyną miłość i jako takie szczęście (chwiejne) Glenna i Maggie. Teraz tylko czekam na atak Gubernatora

Monika | 2015-03-27
Przeczytana: 27 marca 2015

Serialowa Michonne jest jedną z moich ulubionych bohaterek, ale tak z komiksu jest jeszcze bardziej intrygująca. Scena z Gubernatorem to po prostu miazga ;)

pumkq | 2016-04-08
Przeczytana: 08 kwietnia 2016

Akcja się zagęszcza, ale czegoś jeszcze brakuje i bardzo dobrze napisany czarny charakter.

comboometga | 2016-07-05
Na półkach: Przeczytane, Żywe Trupy
Przeczytana: 28 czerwca 2016

Kolejny tom z serii 'Żywe Trupy' jeszcze bardziej uświadomił mi, jak bardzo uwielbiam tę serię. No po prostu cudo!

Paweł Gryniewicz | 2012-10-15
Na półkach: Przeczytane, Komiksy

Rozkręca się (drugi raz), chce się sięgnąć po kolejny tom, żeby się dowiewieć co będzie dalej ;)

Daxterek300 | 2015-11-15
Przeczytana: 15 listopada 2015

O kurczę...
Tom 6 jest jeszcze bardziej pokręcony i ciekawszy od 5.
Szczena opada podwójnie.

Sanders | 2016-03-05
Na półkach: Przeczytane, Streszczenia

Nie mam co napisać, bo przeczytałam streszczenie (tak wieem)
Więc napisze tylko, że nie lubie tej kreski, mimo że jej nie widziałam w tym tomie :)