Żywe trupy: Najskrytsze pragnienia

The Walking Dead, Volume 4: The Heart's Desire
zombie, żywe trupy
komiksy
Ola

Dalsze losy grupy ocalonych w świecie opanowanym przez zombi. Grupa naszych bohaterów znajduje schronienie paradoksalnie w opuszczonym więzieniu stanowym. Wydawałoby się że miejsce wymarzone na bezpieczną kryjówkę ... ale czy na pewno?
Czwarty tom porywającej opowieści z pogranicza horroru i komiksu obyczajowego.

ChicaDeAyer | 2015-11-05
Przeczytana: 05 listopada 2015

Po lepszym poprzedniku, tutaj akcja zaczyna znowu niebezpiecznie zbaczać z dobrych torów. Niestety, nie wydarzyło się nic, czego nie mogłabym przewidzieć - twórcom nie udało się mnie zaskoczyć, mam wrażenie że wciąż istnieją momenty, w których nie do końca miano pomysł jak pchnąć akcję. Sferę emocjonalną po raz kolejny sprowadzono do problematyki cielesności i potrzeb seksualnych, wokół czego postanowiono chyba zbudować część obyczajową fabuły. Daje to co prawda jakiś tam bodziec dla kolejnych wypadków, ale to dla mnie spore rozczarowanie. Oczekiwałam jakiej większej złożoności i głębi - a taką jedynie dostrzegam w postawie i ewolucji głównego bohatera. Niemniej jestem ciekawa co będzie dalej i czy doczekam się tomu, gdzie autorzy oszczędzą mi rozważań nad tym, czy mam do czynienia z horrorem czy tanim tasiemcem.

Villiana | 2015-03-17
Przeczytana: 17 marca 2015

"Żywe trupy to my!"

Rick i spółka próbują stworzyć zalążki normalności za murami więzienia, a jak wiadomo, im więcej ludzi i charakterów, tym więcej konfliktów i różnic pomiędzy nimi. Ta część ukazuje w głównej mierze relacje międzyludzkie, dzieje się dużo, jest z całą pewnością ciekawie, do grupy dołącza Michonne, która zdecydowanie mniej mi się podoba od tej serialowej.

Trochę za bardzo całość poszła jak dla mnie w kierunku opery mydlanej, ale do tej pory jest to jedna z mocniejszych części, zwłaszcza zakończenie przynosi wiele do myślenia.

Wkp | 2016-08-12

Tak to jest z każdą serią – komiksową, filmową, książkową czy jakąkolwiek inną – że w końcu zaczyna zaniżać poziom albo najzwyczajniej w świecie zjadać własny ogon. Chociaż The Walking Dead dopiero się rozkręca, a ten tom to zaledwie czwarta część przygód bohaterów cyklu o świecie opanowanym przez zombie (a więc zawierająca zeszyty 19-24), można już zacząć mówić o pewnym przesycie. Nie zmienia się bowiem nic poza scenerią i konfiguracją postaci, chociaż fabularnie to nadal ta sama, dobra historia z gatunku survival horror.

Całość mojej recenzji na stronie Nie Tylko Gry http://nietylkogry.pl/post/148833863662/recenzja-komiksu-the-walking-dead-volume-4

Violla92 | 2015-12-22
Przeczytana: 22 grudnia 2015

Ktoś ginie, ktoś się pojawia, czyli mamy to co działo się w poprzednich częściach komiksu. Z tą różnicą, że tym razem dostajemy komiks, który emanuje seksualnością. Widzę, że autorzy postanowili zwiększyć napięcie seksualne i doprowadzić do kilku "nieoczekiwanych" zbliżeń. W sumie bądź co bądź człowiek to człowiek, prędzej czy później jego myśli wędrują do seksu. Tylko czy to trochę nie za szybko? Czyżby twórcy nie mieli pomysłu co zrobić z mieszkańcami więzienia? Dajmy więc zdrady, to się zawsze sprawdza!

comboometga | 2016-07-05
Przeczytana: 24 czerwca 2016

Pierwsze trzy części czytałam z dużymi przerwami - jakoś nie potrafiłam się za to zabrać, Żywe Trupy nie wydawały mi się zbyt ciekawe.
Do czasu, aż sięgnęłam po tę pozycję i uświadomiłam sobie, jak bardzo tęskniłam za bohaterami i światem, w którym żyją...

Paweł Gryniewicz | 2012-10-11
Na półkach: Przeczytane, Komiksy

Zaczyna się lekki terror, więc coś nowego i to się chwali :) Zabrakło mi mocnego zakończenia tego tomu.

Sanders | 2016-03-05
Na półkach: Ebooki, Przeczytane

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Mam wrażenie, że im dalej w to brnę tym problemy bohaterów są głupsze i tylko Rick o czymś myśli. I Carl, bo go lubię :3 . Tylko mnie wkurza Carol? W ogóle to nie ogarniam postaci rysowanych tą kreską :/ . Wiem, że nikt mnie nie posłucha ale żądam powrotu Moore'a do tego komiksu.
Dziękuję za uwagę

pumkq | 2016-04-07
Przeczytana: 07 kwietnia 2016

Nadal bardzo dobrze napisana historia, czyta się przyjemnie i szybko.

alien | 2012-11-14
Przeczytana: 14 listopada 2012

Cholernie dobry komiks. Szacun za całokształt.

Mikołaj Ka | 2016-11-25