Żywe trupy: Najskrytsze pragnienia

The Walking Dead, Volume 4: The Heart's Desire
zombie, żywe trupy
komiksy
Ola

Dalsze losy grupy ocalonych w świecie opanowanym przez zombi. Grupa naszych bohaterów znajduje schronienie paradoksalnie w opuszczonym więzieniu stanowym. Wydawałoby się że miejsce wymarzone na bezpieczną kryjówkę ... ale czy na pewno?
Czwarty tom porywającej opowieści z pogranicza horroru i komiksu obyczajowego.

ChicaDeAyer | 2015-11-05
Przeczytana: 05 listopada 2015

Po lepszym poprzedniku, tutaj akcja zaczyna znowu niebezpiecznie zbaczać z dobrych torów. Niestety, nie wydarzyło się nic, czego nie mogłabym przewidzieć - twórcom nie udało się mnie zaskoczyć, mam wrażenie że wciąż istnieją momenty, w których nie do końca miano pomysł jak pchnąć akcję. Sferę emocjonalną po raz kolejny sprowadzono do problematyki cielesności i potrzeb seksualnych, wokół czego postanowiono chyba zbudować część obyczajową fabuły. Daje to co prawda jakiś tam bodziec dla kolejnych wypadków, ale to dla mnie spore rozczarowanie. Oczekiwałam jakiej większej złożoności i głębi - a taką jedynie dostrzegam w postawie i ewolucji głównego bohatera. Niemniej jestem ciekawa co będzie dalej i czy doczekam się tomu, gdzie autorzy oszczędzą mi rozważań nad tym, czy mam do czynienia z horrorem czy tanim tasiemcem.

Villiana | 2015-03-17
Przeczytana: 17 marca 2015

"Żywe trupy to my!"

Rick i spółka próbują stworzyć zalążki normalności za murami więzienia, a jak wiadomo, im więcej ludzi i charakterów, tym więcej konfliktów i różnic pomiędzy nimi. Ta część ukazuje w głównej mierze relacje międzyludzkie, dzieje się dużo, jest z całą pewnością ciekawie, do grupy dołącza Michonne, która zdecydowanie mniej mi się podoba od tej serialowej.

Trochę za bardzo całość poszła jak dla mnie w kierunku opery mydlanej, ale do tej pory jest to jedna z mocniejszych części, zwłaszcza zakończenie przynosi wiele do myślenia.

Wkp | 2016-08-12

Tak to jest z każdą serią – komiksową, filmową, książkową czy jakąkolwiek inną – że w końcu zaczyna zaniżać poziom albo najzwyczajniej w świecie zjadać własny ogon. Chociaż The Walking Dead dopiero się rozkręca, a ten tom to zaledwie czwarta część przygód bohaterów cyklu o świecie opanowanym przez zombie (a więc zawierająca zeszyty 19-24), można już zacząć mówić o pewnym przesycie. Nie zmienia się bowiem nic poza scenerią i konfiguracją postaci, chociaż fabularnie to nadal ta sama, dobra historia z gatunku survival horror.

Całość mojej recenzji na stronie Nie Tylko Gry http://nietylkogry.pl/post/148833863662/recenzja-komiksu-the-walking-dead-volume-4

Violla92 | 2015-12-22
Przeczytana: 22 grudnia 2015

Ktoś ginie, ktoś się pojawia, czyli mamy to co działo się w poprzednich częściach komiksu. Z tą różnicą, że tym razem dostajemy komiks, który emanuje seksualnością. Widzę, że autorzy postanowili zwiększyć napięcie seksualne i doprowadzić do kilku "nieoczekiwanych" zbliżeń. W sumie bądź co bądź człowiek to człowiek, prędzej czy później jego myśli wędrują do seksu. Tylko czy to trochę nie za szybko? Czyżby twórcy nie mieli pomysłu co zrobić z mieszkańcami więzienia? Dajmy więc zdrady, to się zawsze sprawdza!

comboometga | 2016-07-05
Na półkach: Żywe Trupy, Przeczytane
Przeczytana: 24 czerwca 2016

Pierwsze trzy części czytałam z dużymi przerwami - jakoś nie potrafiłam się za to zabrać, Żywe Trupy nie wydawały mi się zbyt ciekawe.
Do czasu, aż sięgnęłam po tę pozycję i uświadomiłam sobie, jak bardzo tęskniłam za bohaterami i światem, w którym żyją...

Paweł Gryniewicz | 2012-10-11
Na półkach: Przeczytane, Komiksy

Zaczyna się lekki terror, więc coś nowego i to się chwali :) Zabrakło mi mocnego zakończenia tego tomu.

Betoniarka | 2016-12-31
Na półkach: Komiksy, Przeczytane
Przeczytana: 31 grudnia 2016

Ocena leci na łeb na szyję, nie ze względu na kiepski rysunek czy kiepską historię, bo te są świetne. Niestety Taurus Media, wydawca cyklu, zatrudnił do tłumaczenia chyba jakiegoś ucznia szkoły średniej i to takiego mniej rozgarniętego. Błędy ortograficzne, błędy stylistyczne, pozostawione nie przetłumaczone słowa. Przepraszam bardzo, ale to jest żenujące. Jest to ostatni komiks z cyklu, na który wydałam pieniądze, przynajmniej ostatni w polskiej wersji językowej. Pozostaję głęboko zniesmaczona.

Sanders | 2016-03-05
Na półkach: Ebooki, Przeczytane

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Mam wrażenie, że im dalej w to brnę tym problemy bohaterów są głupsze i tylko Rick o czymś myśli. I Carl, bo go lubię :3 . Tylko mnie wkurza Carol? W ogóle to nie ogarniam postaci rysowanych tą kreską :/ . Wiem, że nikt mnie nie posłucha ale żądam powrotu Moore'a do tego komiksu.
Dziękuję za uwagę

Ewa | 2017-01-13
Na półkach: Przeczytane, Chcę kupić
Przeczytana: 11 stycznia 2017

W tym tomie pojawiła się Michonne. Jaka różnica pomiędzy serialem a komiksem. Chyba na razie wolę ją z serialu, ale zobaczymy dalej!
Poza tym wiele się działo ale nic szczególnego. Mimo to - czekam na kolejny tom!

Lemma | 2016-12-11
Na półkach: Rok 2016, Przeczytane
Przeczytana: 10 grudnia 2016

Po prostu świetny komiks, na postawie którego powstał, trochę różniący się od komiksu ale również świetny, serial.