Chwała Prizzich

Prizzi’s Glory
83-7301-219-2
Mafia, sensacja, chwała prizzich
Michał

Każdy mafioso, który dochodzi do fortuny, pragnie powszechnego szacunku. Don Corrado Prizzi jest głową najbogatszego i najpotężniejszego mafijnego rodu w Ameryce, więc pragnie dla siebie stosownie dużego szacunku: życzy sobie, by jego klan dostał się na sam szczyt amerykańskiej hierarchii społecznej. Stąd więc taki oto pomysł: hazard, narkotyki, haracze, morderstwa na zamówienie, prostytucja...

Stąd więc taki oto pomysł: hazard, narkotyki, haracze, morderstwa na zamówienie, prostytucja i fałszerstwa – wszystkie najbardziej lukratywne źródła dochodów – mają być przekształcone w sieć franczyzową: rodzina Prizzich pozostanie bogata i jednocześnie się oczyści.
A jest im to teraz wyjątkowo potrzebne, ponieważ syn Don Corrado zapragnął zostać nie kim innym, jak samym prezydentem Stanów Zjednoczonych.

filipik | 2015-01-13
ReaSSe | 2013-12-21