Wieczna Treblinka

Wydawnictwo: Vega!POL
Eternal Treblinka
83-908475-3-1
filozofia i etyka

Tytuł książki pochodzi z opowiadania pt. "Listy do Pisarza" napisanego przez laureata Nagrody Nobla, Isaaca Bashevisa Singera (1904-91): "Dla zwierząt wszyscy ludzie to naziści, a ich życie to wieczna Treblinka". Książka przedstawia genezę dominacji ludzi uzurpujących sobie prawo do zniewalania innych, opisuje proces zindustrializowanego zabijania ludzi oraz zwierząt i kończy się...

Książka przedstawia genezę dominacji ludzi uzurpujących sobie prawo do zniewalania innych, opisuje proces zindustrializowanego zabijania ludzi oraz zwierząt i kończy się charakterystyką żydowskich i niemieckich postaci zaangażowanych w obronę zwierząt, na które wpływ miał holokaust.

"W »Wiecznej Treblince« po raz pierwszy przedstawione są obszerne dowody na gruntowne i kłopotliwe związki pomiędzy wykorzystywaniem zwierząt w Stanach Zjednoczonych a hitlerowskim ostatecznym rozwiązaniem".
Lucy Rosen Kaplan

"Książka Charlesa Pattersona będzie niewątpliwie pomocna w procesie naprawiania ogromu krzywd, jakie ludzie wyrządzają zwierzętom. Namawiam wszystkich do przeczytania »Wiecznej Treblinki« i do głębokiego zastanowienia się nad jej ważnym przesłaniem".
dr Jane Goodall

"Książka ta może stać się jedną z najważniejszych publikacji XXI wieku".
Dr Karen Davis, United Poultry Concern

"»Wieczna Treblinka« zamierza zmienić świat".
Albert Kaplan, Laidlaw Global Securities

[Vega!POL, 2003]

antoni | 2017-03-09

Lektura tej książki umocniła mnie w przekonaniu, że weganizm jest jedną z najwłaściwszych dróg, które mogą zmienić świat, a także, iż jest przyszłością sposobu życia, a już na pewno diety.
Przyszłość będzie dziwić się kulturze naszych czasów, w której pomimo tak potężnego rozwoju zarówno gospodarczego, jak i medycznego, wciąż kultywuje się hodowlę rzeźną.
W przyszłości będzie to nie do pomyślenia.

MattSilva | 2016-10-13
Hans | 2015-09-21