Wojny Klonów

Tłumaczenie: Anna Hikiert
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Star Wars: Wojny Klonów". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Amber
The Clone Wars
978-83-241-3730-5
Maciej

W galaktyce szaleją Wojny Klonów. Separatyści pod wodzą hrabiego Dooku nie ustają w krucjacie przeciwko Republice. Lecz armia kanclerza Palpatine’a, złożona z żołnierzy-klonów walecznie stawia im czoło. Anakin Skywalker walczy u boku swego Mistrza Obi-Wana Kenobiego. Na każdym kroku czyhają na nich niebezpieczeństwa, a wszystko komplikuje się jeszcze bardziej, gdy w życiu młodego Jedi pojawia...

Anakin Skywalker walczy u boku swego Mistrza Obi-Wana Kenobiego. Na każdym kroku czyhają na nich niebezpieczeństwa, a wszystko komplikuje się jeszcze bardziej, gdy w życiu młodego Jedi pojawia się wyznaczona mu na padawankę wścibska czternastolatka.

Nie czas jednak na kwestionowanie decyzji Rady, bo trójka Jedi otrzymuje rozkaz wypełnienia niebezpiecznej misji, od której zależą losy wojny...

Nina | 2011-10-06
Przeczytana: 05 października 2011

Zwykle nie miałam zbyt uprzejmego podejścia do dopisywania części historii, która została już w jakiś sposób zamknięta. Mimo wszystko darzę tę książkę swego rodzaju sympatią, zwłaszcza, że autorka musiała wykazać się niebywałą wyobraźnią opisując wszystko w książce na podstawie tego, co widziała w filmie. Chociaż znała ogólny obraz, to jednak wiemy jak bardzo różni się wyrażanie atmosfery i emocji w filmie od tego w książce.
Nie ma co opisywać bohaterów, ponieważ tutaj akurat autorka korzystała głównie z istniejących już postaci. Warto tylko wspomnieć, że faktycznie oddaje charakter postaci, jaki pamiętam z filmów.
Fabuła jest ciekawa- nie spodziewałabym się tego. Nigdy nie przyszło mi nawet na myśl, że takie wydarzenie można powiązać z Gwiezdnymi Wojnami. Dlatego bardzo mi się podobała.
Czytało się ciekawie, chociaż nie pochłaniała mnie na tyle, bym się z nią nie rozstawała. Czasami miałam wrażenie, że opisy są przesadzone (bo ileż można pisać o tym samym), ale da się przez to...

Piotrek | 2012-09-11
Przeczytana: 11 września 2012

Całe szczęście że Karen Traviss zostawiła Komandosów Republiki i rozpoczęła część o Wojnie Klonów samej w sobie. Znów do tematu wraca Anakin Skywalker, Obi Wan Kenobi i.. ktoś jeszcze. Padawanka Skywalkera - Ahsoka. Niepokorny dzieciak z mieczem świetlnym w ręku, na pewno dodaje kolorytu temu tomowi serii. Sama akcja szybka i konkretna czyli taka w sam raz - z lekką przerwą na papierosa i strzał z blastera lub machnięcie mieczem świetlnym.

Moogwai89 | 2016-01-24
Przeczytana: 24 stycznia 2016

Nie jestem fanem Karen Traviss. Mam na świeżo w pamięci jej wcześniejsze potworki czyli "Potrójne Zero" i "Prawdziwe Barwy". "Wojny Klonów" to pierwszy jej tytuł, który czytało mi się naprawdę przyjemnie. Jest to zapewne spowodowane tym, iż książka jest adaptacją filmy animowanego z 2008 roku, więc autorka nie mogła przemycić zbyt wielu swoich pomysłów. Wreszcie mamy dobrze nam znane postacie, takie jak Obi Wan Kenobi, Anakin, Hrabia Dooku, Yoda czy też Kanclerz Palpatine. Jest zachowana równowaga pomiędzy momentami, w których akcja przyspiesza, a zwalnia. Książka nie jest przegadana i nie ma dłużyzn. Jest kanoniczna względem nowego Expanded Universe. Jeśli kogoś interesuje właśnie ten okres z uniwersum GW to polecam lekturę.

cyber | 2015-05-17
Przeczytana: kwiecień 2015

Jeżeli ktoś oglądał film animowany i się podobał, to polecam jednak sięgnąć po powieść. Jest dobrze napisana i o wiele bardziej intrygująca niż wspomniany film. Czytając ją odleciałem do wspaniałego uniwersum jakim jest Star Wars. Jak dla mnie bardzo dobra pozycja...Polecam

DarthDreamer | 2016-01-02
Przeczytana: 25 września 2015

Książka całkiem przyzwoita. Po obejrzeniu filmu spodziewałem się gorszej historii. Powieść wypada jednak lepiej niż film animowany i czyta się dość przyjemnie. Znowu nie dowiadujemy się za wiele o samej wojnie klonów. Wprowadzona zostaje nowa bohaterka - padawanka Anakina Skywalkwera. Szału nie ma, ale zapoznanie się z tą historią nie jest straconym czasem.

dask | 2014-08-05
Przeczytana: 05 sierpnia 2014

Dobry opis filmu otwierającego serię animowanych wojen klonów. Książka do przeczytania dla fanów gwiezdnych wojen, bez względu na to czy oglądali czy nie ten film.

Sama historia jest nieco naciągana. Z resztą film też wprowadził sporo kontrowersji.

Jakub Pras | 2014-10-20
Przeczytana: 19 października 2014

Wspaniale poszerzona fabuła filmu, drobne zmiany dialogów i opisy wydarzeń z perspektywy innych bohaterów. Zupełnie inne spojrzenie na klony, ich uczestnictwo w bitwach i przede wszystkim zaglądanie w ich myśli. Tak jak to z reszta było w poprzednich książkach autorki (o komandosach). Przemyślenia pozostałych bohaterów, takich jak Dooku, Jabba, Palpatine czy Anakin, również są bardzo interesująco opisane. Tak w skrócie, o ile film był typowo dla dzieci, tak po książkę mogą śmiało sięgać starsi fani gwiezdnej sagi. Naprawdę godna polecenia.

Morte | 2016-11-04
Na półkach: Star warsy, Przeczytane