Zatańczymy ?

Dancing with Clara
83-7157-093-7
romans
Wanda

Ścigany przez wierzycieli Frederick Sullivan, znany wśród londyńskiej society jako kobieciarz, hazardzista i człowiek nie stroniący od alkoholu, pojawia się w angielskim kurorcie Bath, by znaleźć narzeczoną z posagiem. Natychmiast wpada mu w oko Clara Danford, oczywiście nie ze względu na swoją urodę; panna jest bowiem brzydka, chuda, a w dodatku ułomna. Ma jednak pewien urok nie do odparcia - ojciec zostawił jej w spadku ogromny majątek.

O dziwo, Clara doskonale zdając sobie sprawę, że Frederick jest łowcą posagów, przyjmuje jego oświadczyny. Jej motywacja jest prosta - pragnie kupić sobie odrobinę szczęścia.

Nic w życiu nie jest jednak tak proste, jak by się mogło wydawać. Być może ani ona nie jest tak brzydka, ani z niego taki łajdak, ani...

| 2017-01-17
Na półkach: Tylko dla Pań, Przeczytane

Po raz pierwszy ułomność pojawia się u kobiety. Clara jeździ bowiem na wózku inwalidzkim, a Frederick postanawia się do niej zalecać tylko ze względu na jej pokaźną fortunę, by samemu wyjść z zadłużeń. Obydwoje od początku widzą grę swoją i partnera, ale w to brną. On ją adoruje, a ona udaje, ze mu wierzy...aż do momentu, gdy mu to wypomina. Wtedy staje się recz dziwna, bowiem Frederick na prawdę chciał stać się kimś lepszym...dla niej, albo dzięki niej.
Clara to inteligentna kobieta, ale nie mogla dlużej znieść tej mistyfikacji i nieświadomie zrania męża.
Dziwna okazuje się niepełnosprawność Clary, która tak na prawdę "przestała używać mięśni"... Jednak znajduje ona w sobie siłę by zacząć chodzić i gdy w scenie końcowej dochodzi do konfrontacji bohaterów pokazuje mężowi , że najważniejsze to próbować.
Powieść ma potencjał, ale zabrakło jakości wykonania.

Paulina | 2013-12-22
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: marzec 2013

Uwielbiam romanse historyczne. Bale, hulaki, bękarty, gra w karty, bogate dziedziczki... No cóż. Wszystko to tu jest, tylko że... tym razem w ogóle nie cieszy magia czytania tej książki.
Przez całą, dosłownie całą książkę czułam lekki wstręt do głównego bohatera, kompletnie nie wzbudził mojej sympatii.
Jedyne gwiazdki są umiejętności pisarskie autorki i dla głównej bohaterki... ale to za mało, żebym mogła komukolwiek polecić tą książkę.

Jestem zdania, że ta książka nie jest dla osób, które zaczynają przygodę z daną autorką, bo mogą się na wstępie zniechęcić...

Kasia | 2013-08-08
Przeczytana: 2011 rok

Romansidło, ale dosyć ambitne. Warto przeczytać.

eve | 2015-02-15
Przeczytana: 15 lutego 2015

Książka niby tendencyjna. Mężczyzna mając ogromne długi hazardowe postanawia się bogato ożenić. Wybiera dziewczynę niezbyt ładną - raczej brzydką, kalekę ale bardzo bogatą. Perfidne posunięcie. Jednak czy do końca taki nikczemik? Postanowił dać jej szczęście i urodziła się w nim czułość dla niej. Może to dobry początek dla małżeństwa. Jednak życie nie jest takie proste i zawsze pojawiają się schody. Książka niby żadna ale w mojej głowie siedzi. Bo czy człowiek z nałogami może się wyleczyć spotykając na swojej drodze osobę dla której jest poświęcić wiele? Pewnie są takie przypadki, lecz bardzo często to się nie udaje: hazardzista zostaje hazardzistą a alkoholik nadal jest alkoholikiem. Ciągła walka z demonami przez całe życie.

Magdalena | 2014-05-28
Przeczytana: 28 maja 2014

No nie za bardzo mi się podobała. Czytałam szybko i raczej nieuważnie. Byłam ciekawa jak się to małżeństwo potoczy i jak się skończy książka. Byłam raczej zawiedziona. Miałam wrażenie, że troszkę za szybko się ona skończyła i pasowało by kilka dodatkowych stronnic poświęcić na przeciągnięcie niektórych wątków.
Bardzo podobała mi się Klara. Lubię takie bohaterki, które używają głowy, nie mają ciągle 18 lat i są oszałamiająco piękne.
Freddy był czarujący i nawet załapałam ten jego sposób bycia, ale był też mdły i nieciekawy. Niczego się po nim nie spodziewałam.
Książka średnia, ale lubię tą autorkę.

Malwa | 2016-01-28

Jedna z moich ulubionych książek. Czytałam ją już kilka razy i za każdym razem odbieram tę historię nieco inaczej. Nie wiem, co w niej jest, ale nawet po przeczytaniu tony innych książek, o tej wciąż pamiętam.

Polecam!

asia_dg | 2017-02-23