Zatańczymy ?

Dancing with Clara
83-7157-093-7
romans
Wanda

Ścigany przez wierzycieli Frederick Sullivan, znany wśród londyńskiej society jako kobieciarz, hazardzista i człowiek nie stroniący od alkoholu, pojawia się w angielskim kurorcie Bath, by znaleźć narzeczoną z posagiem. Natychmiast wpada mu w oko Clara Danford, oczywiście nie ze względu na swoją urodę; panna jest bowiem brzydka, chuda, a w dodatku ułomna. Ma jednak pewien urok nie do odparcia - ojciec zostawił jej w spadku ogromny majątek.

O dziwo, Clara doskonale zdając sobie sprawę, że Frederick jest łowcą posagów, przyjmuje jego oświadczyny. Jej motywacja jest prosta - pragnie kupić sobie odrobinę szczęścia.

Nic w życiu nie jest jednak tak proste, jak by się mogło wydawać. Być może ani ona nie jest tak brzydka, ani z niego taki łajdak, ani...

Paulina | 2013-12-22
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: marzec 2013

Uwielbiam romanse historyczne. Bale, hulaki, bękarty, gra w karty, bogate dziedziczki... No cóż. Wszystko to tu jest, tylko że... tym razem w ogóle nie cieszy magia czytania tej książki.
Przez całą, dosłownie całą książkę czułam lekki wstręt do głównego bohatera, kompletnie nie wzbudził mojej sympatii.
Jedyne gwiazdki są umiejętności pisarskie autorki i dla głównej bohaterki... ale to za mało, żebym mogła komukolwiek polecić tą książkę.

Jestem zdania, że ta książka nie jest dla osób, które zaczynają przygodę z daną autorką, bo mogą się na wstępie zniechęcić...

Kasia | 2013-08-08
Przeczytana: 2011 rok

Romansidło, ale dosyć ambitne. Warto przeczytać.

eve | 2015-02-15
Przeczytana: 15 lutego 2015

Książka niby tendencyjna. Mężczyzna mając ogromne długi hazardowe postanawia się bogato ożenić. Wybiera dziewczynę niezbyt ładną - raczej brzydką, kalekę ale bardzo bogatą. Perfidne posunięcie. Jednak czy do końca taki nikczemik? Postanowił dać jej szczęście i urodziła się w nim czułość dla niej. Może to dobry początek dla małżeństwa. Jednak życie nie jest takie proste i zawsze pojawiają się schody. Książka niby żadna ale w mojej głowie siedzi. Bo czy człowiek z nałogami może się wyleczyć spotykając na swojej drodze osobę dla której jest poświęcić wiele? Pewnie są takie przypadki, lecz bardzo często to się nie udaje: hazardzista zostaje hazardzistą a alkoholik nadal jest alkoholikiem. Ciągła walka z demonami przez całe życie.

Magdalena | 2014-05-28
Przeczytana: 28 maja 2014

No nie za bardzo mi się podobała. Czytałam szybko i raczej nieuważnie. Byłam ciekawa jak się to małżeństwo potoczy i jak się skończy książka. Byłam raczej zawiedziona. Miałam wrażenie, że troszkę za szybko się ona skończyła i pasowało by kilka dodatkowych stronnic poświęcić na przeciągnięcie niektórych wątków.
Bardzo podobała mi się Klara. Lubię takie bohaterki, które używają głowy, nie mają ciągle 18 lat i są oszałamiająco piękne.
Freddy był czarujący i nawet załapałam ten jego sposób bycia, ale był też mdły i nieciekawy. Niczego się po nim nie spodziewałam.
Książka średnia, ale lubię tą autorkę.

Malwa | 2016-01-28

Jedna z moich ulubionych książek. Czytałam ją już kilka razy i za każdym razem odbieram tę historię nieco inaczej. Nie wiem, co w niej jest, ale nawet po przeczytaniu tony innych książek, o tej wciąż pamiętam.

Polecam!

Ewa | 2016-12-03