Aniołowie podziemi

8385202463
horror, aniołowie
horror
Whisky

Piętnastoletni Will Crockett zamierzał przestrzec matkę i ojczyma, że jakaś zła tajemnica wiąże się z siedzibą rodziny Whitecome'ów. Lecz rodzice i tak nie posłuchaliby chłopaka. W domu dzieją się niesamowite rzeczy. Domownicy zastają otwarte drzwi, choć z całą pewnością zostały zamknięte na klucz, nocą słyszą dziwne odgłosy dziecięcych stóp na dachu. Mają poczucie, że są nieustannie obserwowani. Rodzice nie wierzą Willowi, ale chłopiec przekonał się, że w domu na wzgórzu czai się zło.
Cztery lata minęły od potwornej zbrodni, która miała miejsce w starym domu. Cztery lata odkąd ślicznym jak na obrazku miasteczkiem Antrim wstrząsnęło najbardziej straszliwe w całej jego historii zdarzenie. Dzisiaj już zbroczone krwią ściany w pięknym domostwie Whitecome'ów odmalowano, a wyważone przez morderców drzwi zreperowano. Do domu na wzgórzu wprowadziła się nowa rodzina...

Jagna | 2015-03-23
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: marzec 2015

Ze słyszenia tylko wiem, że Citro pisze dosyć kiepsko a "Aniołowie..." to jego najlepszy twór. W związku z tym postanowiłam zdać się na opinię ogółu i przeczytać tylko tą pozycję, resztę sobie daruję.

Jak wrażenia? Jest OK.
Ta książka jest w stylu horrorów, które czytałam w końcówce lat '90 (Saul, Herbert itd.) - byłam wtedy gówniarzem w podstawówce i jarały mnie straszne historie. I ta historia wtedy zapewne przeraziłaby mnie na amen, teraz przeszła lekko i bezboleśnie, ale doceniam samą fabułę, pomysł, zagadkowość, niejednoznaczność oraz samą końcówkę, która mimo, że na pierwszy rzut oka jest jak najbardziej jasna i klarowna.. to wcale taka nie jest.
Wiele lat temu leżałabym w ciemnościach swojego dziecinnego jeszcze pokoju i tworzyła dalsze wersje wydarzeń roztrząsając, rozmyślając... Działały na mnie takie opowieści dziwnej treści.

A teraz? Skończyłam czytać, do ręki wzięłam książkę następną w kolejce i wszystko na temat. Jestem fanką horrorów, ale aktualnie trzeba czegoś...

MadameShepard | 2016-04-11

Co za mizerna książczyna. Niestety fabuła kompletnie nie trzyma się kupy, styl jest żenujący, a mastertonowskie "sceny" są tak słabe, że aż śmieszne.
Nie trzyma w napięciu, nie zaciekawia, rozczarowuje zakończeniem, a tytuł przetłumaczył idiota.
Omijać szerokim łukiem.

anabella | 2011-06-05
Przeczytana: 05 czerwca 2011

Książka w porządku. Jak ktoś lubi ten klimat to z pewnością mogę polecić. Chwilami, gdy rozkręca się akcja, bardzo wciąga. Dość płynnie przez nią przebrnęłam i - jeśli nadarzy mi się możliwość przeczytam coś jeszcze tego autora.

Matylda Saresta | 2015-10-05

Niezła, nawiedzony las, troszeczkę Mastertonowato:-)

Dama | 2017-04-19
Na półkach: Przeczytane, Horror