Mroczny anioł

Tłumaczenie: Jan Piekarczyk
Cykl: Mroczny anioł [Mary Balogh] (tom 1)
Wydawnictwo: Da Capo
Dark Angel
romans
Wanda

Panna Jennifer Winward w towarzystwie kuzynki Samanthy przyjeżdża do Londynu na swój pierwszy sezon. Obie panny są niezwykle podekscytowane. Samantha marzy o miłości i ma nadzieję, że pozna przyszłego męża. Jenny ma spotkać się nareszcie z lordem Kerseyem - mężczyzną, w którym kocha sie od lat. Jednak już pierwszego dnia, podczas przejażdżki po Hyde Parku, piękna Jennifer zwraca uwagę tajemniczego i otoczonego złą sławą hrabiego Thornhilla...

źródło opisu: Da Capo, 1996

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

eve | 2014-07-02

Historia dziewczyny, której wcześniej parę lat wcześniej przedstawiono przyszłego męża. W końcu doczekała swego debiutu w Londynie a także zaręczyn z wybrankiem rodziców - tylko gdzie ten szarmancki i kochający mężczyzna, w którym zakochała się od pierwszego wejżenia? Gdzie wyznania miłosne i zauroczenie swą narzeczoną? Zakończenie zupełnie inne niżby można się spodziewać po przeczytaniu pierwszych stron książki i dlatego polecam.

Daenor | 2013-02-06
Przeczytana: 01 lutego 2013

Ach! Te piękne, romantyczne sceny, barwne postacie. Jedna z moich ulubionych książek autorki. Oczywiście nie brak klimatu 19-wiecznej Anglii.

AnnaMaria | 2016-01-13

To jedna z ciekawszych książek Pani Mary Balogh. Strasznie wciągający i intrygujący wątek miłosny.

Natalia | 2012-10-14
Przeczytana: marzec 2012

Bardzo podobał mi się opis Londynu i całej historii :)

Sandra Nieściur | 2016-03-03
Przeczytana: 02 marca 2016

Cudna książka, chociaż trochę mało romansu między Gabem a Jessicą. Świetny romans, jedna z książek jednej z moich ulubionych autorek romansu historycznego. Idealnie wyeksponowana "łajdacka gra", dzięki której Jessica zakochała się w przeznaczonym jej hrabi, Gabrielu. Cudne opisy, choć jest mało pikantnych szczegółów.

Czytelniczka | 2013-10-20
Przeczytana: sierpień 2013