Wrzawa

Wydawnictwo: Muza
83-7319-255-7
Warszawa, kapitalizm
Nemeni

Warszawa nie od dziś wabi spragnionych bogactwa i sukcesu. Jednym z nich jest Lucjan Sząbruk. Młody, ambitny, wykształcony. Ziemia obiecana przełomu wieków i jego skusiła fasadą gazetowych ofert pracy, sloganami, szansą na rychłą odmianę życia. Otrzeźwienie przychodzi szybko. Świat kurczy się do rozmiarów wynajętego pokoju,jakże podobnego do tego, w którym pół wieku wcześniej mieszkał Leopold Tyrmand. Bohaterowie powieści, tak jak ich literaccy protoplaści: Borowiecki, Wokulski, de Rubembre, spalają się w ogniu swoich ambicji i chorych namiętności. Młodzi ludzie w młodym polskim kapitalizmie często nie mogą nawet spróbować tego, czym dziesięć lat wcześniej zachłysnęli się ich starsi koledzy.

Pucka69 | 2012-10-02
Przeczytana: 02 października 2012

Przeczytałam 75 stron. O 75 za dużo. Przegadane. Przenudzone raczej. Ufff, jak dobrze że nie muszę tego czytać do końca.

Michael Shootbook | 2011-12-06
Na półkach: Posiadam, Przeczytane, ~ G4
Przeczytana: wrzesień 2010

"Wrzawa" to dość ciężka lektura, w której nie wiadomo o co tak naprawdę autorowi chodzi. Czyta się ją myślą, kiedy wreszcie akcja się rozwinie, a tu nic. Krzysztof Beśka stworzył twór, który w zamyśle miał być analizą życia prowincjusza w wielkim mieście, o wyścigu szczurów, o karierze. Jednak zabrakło dobrej historii, a pozostał niedosyt.

PawełH21 | 2013-11-21
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: listopad 2013

Książka ciekawie się rozpoczyna, ale po kilku dziesięciu stronach ma się wrażenie, że autorowi skończyły się pomysły i w zasadzie już nic ciekawego nie oferuje czytelnikowi.

fuko | 2016-01-02
Przeczytana: grudzień 2015

autor jest poetą i to rzutuje na książkę, to tak naprawdę jeden olbrzymi wiersz o nieprzystosowanym kolesiu zagubionym w dużym mieście.

agnesima | 2016-07-10
Przeczytana: 09 lipca 2016