Włochy. Podróże marzeń

Tłumaczenie: A. Wolski, J. Podgórski
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Podróże marzeń (czerwona)". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Mediaprofit
Insight Guides - Italy
przewodnik, włochy
Olena

Podróże marzeń to przewodniki, które zabiorą cię w niezwykłą podróż po najciekawszych miejscach świata.

Edi_Edi | 2017-12-10
Przeczytana: 05 grudnia 2017

"Włochy". Lubię przewodniki z serii "Podróże marzeń". Autorzy skupiają się bowiem nie tylko na trasach i konkretnych, najczęściej najbardziej znanych miejscach, które trzeba zobaczyć, ale pokazują też całą otoczkę kulturową, społeczną, historyczną opisywanych krajów i miast. W przypadku "Włoch" skupiłam się głównie na Rzymie, bo tam wiodły moje ścieżki, ale też z przyjemnością przeczytałam o początkach Włoch, o kulturowych smaczkach włochów, etc. Podróże marzeń zdecydowanie wyróżniają się na tle innych przewodników, choć niestety ich rozmiar nie zachęca do zabrania w podróż, szczególnie w wersji low cost :)

| 2011-11-29
Przeczytana: 29 listopada 2011

Azzurro

Potraktowałem lekturę tego przewodnika jako antidotum na nasz polski klimat, na nieudane tegoroczne lato i coraz krótsze jesienne dnie. Książki z serii „Podróże marzeń” są też starannie przygotowanymi albumami fotograficznymi, więc czytelnicza eskapada była tym bardziej atrakcyjna. Gdyby Polska nie była moim krajem, chciałbym mieszkać właśnie w Italii. Bajeczne, zróżnicowane pejzaże, wspaniałe zabytki kultury, liczne przybytki sztuki, śródziemnomorska kuchnia – to wszystko ma w sobie coś z magii. Już same nazwy brzmią jak zaklęcia: Rawenna, Bolonia, Ferrara, Mantua, Werona, Siena, Parma, Lukka, Sorrento, Urbino. Dla moich uszu to najprawdziwsza poezja.

Przy tym wszystkim książka nie przestaje być przydatnym bedekerem, pełnym informacji niezbędnych kulturalnemu turyście, dla którego plaża lub basen i bar dobrze zaopatrzony w drinki to nie spełnienie wakacyjnych marzeń.

Patrycja | 2018-01-05
Marta | 2017-07-18