Włochy. Podróże marzeń

Tłumaczenie: A. Wolski, J. Podgórski
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Podróże marzeń (czerwona)". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Mediaprofit
Insight Guides - Italy
przewodnik, włochy
Olena

Podróże marzeń to przewodniki, które zabiorą cię w niezwykłą podróż po najciekawszych miejscach świata.

| 2011-11-29
Przeczytana: 29 listopada 2011

Azzurro

Potraktowałem lekturę tego przewodnika jako antidotum na nasz polski klimat, na nieudane tegoroczne lato i coraz krótsze jesienne dnie. Książki z serii „Podróże marzeń” są też starannie przygotowanymi albumami fotograficznymi, więc czytelnicza eskapada była tym bardziej atrakcyjna. Gdyby Polska nie była moim krajem, chciałbym mieszkać właśnie w Italii. Bajeczne, zróżnicowane pejzaże, wspaniałe zabytki kultury, liczne przybytki sztuki, śródziemnomorska kuchnia – to wszystko ma w sobie coś z magii. Już same nazwy brzmią jak zaklęcia: Rawenna, Bolonia, Ferrara, Mantua, Werona, Siena, Parma, Lukka, Sorrento, Urbino. Dla moich uszu to najprawdziwsza poezja.

Przy tym wszystkim książka nie przestaje być przydatnym bedekerem, pełnym informacji niezbędnych kulturalnemu turyście, dla którego plaża lub basen i bar dobrze zaopatrzony w drinki to nie spełnienie wakacyjnych marzeń.

Szaruczex | 2016-09-20
Na półkach: 52 w 2016, Przeczytane